انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/03 15:56:00
سرویس کمیسیون ها
با حضور رییس مجلس صورت می‌گیرد

بررسی سانحه هواپیمایی مشهد در کمیسیون امنیت

**کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی فردا باحضور "علی لاریجانی"، وزیر راه و ترابری و رییس سازمان هواپیمایی کشوری سانحه هواپیمایی آریاقشم در مشهد را بررسی می‌کند.

"محمدکریم عابدی" در گفتگو با خبر نگار خانه ملت با اعلام این خبر، افزود: گروه بررسی کننده این حادثه، همه مدارک مورد نیاز را جمع کرده و شب گذشته هم بنده از طرف مجلس و کمیسیون امنیت ملی با این گروه جلسه داشتم و به زودی نتیجه بررسی ها در ارتباط با علت اصلی  این سانحه اعلام خواهد شد.

وی‌خاطرنشان کرد: آنچه در ارتباط با علت این سانحه به ذهن می آید، مشکل کنترل هواپیما توسط خلبان بوده، چرا که همه چیز در بررسی ها طبیعی بوده و هواپیما به درستی وارد باند شده است، اما سرعت زیاد داشته و خلبان نتوانسته آن را جمع کند.

عابدی با تاکید بر این که تیم های بررسی سانحه با جدیت دنبال جمع آوری اطلاعات هستند، افزود: هواپیمای مذکور از نظر استانداردهای جهانی خوب بوده و در چند کشور در حال حاضر پرواز می کند و مورد فنی خاصی هنوز کشف نشده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: پس از بررسی سانحه وجمع آوری اطلاعات، این اطلاعات امروز آنالیز می شود وبه زودی نتیجه اعلام می شود و پس از آن مسایل فنی و مشکلاتی احتمالی برای رفع آن در آینده بررسی می شود.

وی با اشاره به این که هواپیمای شرکت آریا قشم متعلق به ایران نبوده و کلا در اختیار شرکت قزاقستانی بوده است، افزود: این هواپیما چارتر و اجاره‌ای بوده و در بیمه شرکت قزاقستانی است، اما از آنجا که مسافران آن برای شرکت آریاقشم بوده اند، بنابراین مسافران در این شرکت بیمه شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی جهت بررسی سانحه هواپیما در فرودگاه مشهد، گفت: شرکت هواپیمایی کشوری نظارت دقیقی روی مدارک خلبان‌ها و مدارک فنی هواپیما طبق قوانین بین المللی داشته و همه چیز سالم بوده است.

عابدی هم چنین از اقدام برج مراقبت فرودگاه مشهد در اطلاع به موقع به نیروهای امدادی و آتش نشانی تقدیر کرد و گفت: به محض این که برج مراقبت متوجه می‌شود سرعت هواپیما غیرطبیعی است، بلافاصله علامت خطر را می زند و کمتر از سه دقیقه نیروهای امدادرسانی و آتش نشانی در صحنه حاضر می شوند و از آتش گرفتن هواپیما جلوگیری می کنند که این جای تقدیر و تشکر دارد.

وی تاکید کرد: کمیسیون امنیت ملی و به ویژه کمیته دفاعی این کمیسیون با برگزاری جلسات مشترک با مسوولان مربوطه سوانح اخیر هوایی در کشور را بررسی خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet