شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/07/29 17:32:59
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در دیدار با سرپرست کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان هلند:

رفتارهای ترامپ هزینه‌های سیاسی-امنیتی به جامعه جهانی تحمیل کرده/اروپا در دام اظهارات نادرست ترامپ گرفتار نشود

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه های سیاسی – امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود.
رفتارهای ترامپ هزینه‌های سیاسی-امنیتی به جامعه جهانی تحمیل کرده/اروپا در دام اظهارات نادرست ترامپ گرفتار نشود دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل گفت: رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه های سیاسی – امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710101663695209.jpg رفتارهای,ترامپ,هزینه‌های,سیاسی-امنیتی,به,جامعه,جهانی,تحمیل,کرده/اروپا,در,دام,اظهارات,نادرست,ترامپ,گرفتار,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ریموند کناپس سرپرست کمیسیون روابط خارجی مجلس نمایندگان هلند و هیات همراه امروز (شنبه 29مهرماه) با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل دیدار و در رابطه با اهم تحولات منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با انتقاد از مواضع تند و غیر منطقی ترامپ، از رویکرد سازنده دولت و پارلمان هلند قدردانی کرد و گفت: سخنان و رفتارهای تهدیدآمیز ترامپ، هزینه های سیاسی – امنیتی بالایی را به جامعه جهانی تحمیل کرده و اروپا باید با هوشیاری مراقب باشد که در دام اظهارات و رفتار نادرست ترامپ گرفتار نشود. تحولات جهانی، ضرورت اتخاذ رویکرد مستقل و مثبت اروپا در قبال بحران های بین المللی و منطقه ای را دوچندان کرده است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در ادامه با اشاره به اهمیت حمایت مجالس دو کشور از گسترش روابط اقتصادی – بازرگانی و فرهنگی فی‌مابین، تلاش و کمک پارلمان برای رفع موانع موجود را خواستار شد.

امیرعبداللهیان از ابتکار عمل برخی نمایندگان پارلمان هلند در ارائه طرح کمک های انسان دوستانه به مردم یمن و سوریه استقبال کرد و اظهار داشت : متاسفانه به دلیل استمرار حمایت برخی از سازمان های امنیتی منطقه ای و فرامنطقه ای از تروریست ها، منطقه شاهد تحرکاتی در راستای ایجاد نوع جدیدی از تروریسم است.

 وی افزود: تل آویو با گروه خطرناک و شناخته شده تروریستی جبهه النصره پیمان امنیتی منعقد کرده است. اینگونه اقدامات خطرناک در راستای تداوم استفاده ابزاری و تشویق و بازتولید تروریسم است.

دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل برقراری روابط و مناسبات عادی تهران و ریاض را مثبت خواند و اضافه کرد: مادامی که ریاض بر حمایت های مالی-امنیتی خود از گروههای تروریستی در منطقه ادامه دهد، مدرسه های دینی مبتنی بر تفکر انحرافی و افراطی وهابیسم را فعال نگه دارد و به جنگ و اعمال فشار علیه مردم مظلوم منطقه از جمله در یمن و بحرین ادامه دهد، نمی توان به عادی سازی روابط خوشبین بود.

امیرعبداللهیان با اشاره به پیروزی های اخیر علیه تروریست ها در سوریه، عراق و لبنان بر ضرورت همکاری جدی و موثر جامعه جهانی علیه تروریسم تاکیدکرد.

وی وضعیت انسانی در یمن را فاجعه بار خواند و خواستار توجه جدی اروپا به این موضوع شد.

حمایت هلند از راه حل سیاسی و گفتگو برای کمک به حل بحران‌های منطقه‌ای

ریموند کناپس، سرپرست کمیسیون روابط خارجی پارلمان هلند نیز در این دیدار با استقبال از افزایش تماس های مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور، بر عزم کشورش برای گسترش روابط در همه سطوح به ویژه مناسبات پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری با ثبات در منطقه خاورمیانه تاکید کرد.

وی با اشاره به تحولات منطقه افزود : هلند از راه حل سیاسی و گفتگو برای کمک به حل بحران های منطقه ای حمایت می کند.

وی ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن و سوریه را ضروری خواند و گفت: حقوق بشر بویژه در یمن و سوریه مورد حمایت هلند است.

سرپرست کمیسیون روابط خارجی پارلمان هلند تداوم مشورت های پارلمانی و سیاسی دو کشور را در کمک به حل بحران های منطقه ای سازنده و ضروری دانست.

در این ملاقات که خانم سوزانا ترستال سفیر هلند در تهران نیز حضور داشت تعدادی از نمایندگان پارلمان هلند سوالاتی در خصوص تحولات منطقه ای و بین الملل و همچنین دیدگاه‌های خود در خصوص تقویت مناسبات دو کشور بیان کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet