هدر موبایل
1396/07/30 12:09:21
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گودرزی:

اروپایی‌ها در عمل همراهی با ایران را در برجام نشان دهند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «فاصله گرفتن اروپا از سیاست‌های آمریکا موفقیتی در عرصه سیاست خارجی ایران محسوب می‌شود» گفت که در شرایط فعلی باید اروپایی‌ها در عمل همراهی با جمهوری اسلامی ایران را نشان دهند و در کنار اعلام مواضع، عملکرد شفافی داشته باشند.
اروپایی‌ها در عمل همراهی با ایران را در برجام نشان دهند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه «فاصله گرفتن اروپا از سیاست‌های آمریکا موفقیتی در عرصه سیاست خارجی ایران محسوب می‌شود» گفت که در شرایط فعلی باید اروپایی‌ها در عمل همراهی با جمهوری اسلامی ایران را نشان دهند و در کنار اعلام مواضع، عملکرد شفافی داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104443799653.jpg اروپایی‌ها,در,عمل,همراهی,با,ایران,را,در,برجام,نشان,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مسعود گودرزی  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در واکنش به اظهارات ضد ایرانی ترامپ، گفت: برجام قراردادی بین‌المللی است که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده است و ما به این تعهد پایبند هستیم و انتظار داریم که طرفین نیز به تعهداتشان پایبند بمانند.

وی افزود: اروپایی‌ها قبل از اظهارات ترامپ نگرانی از اجرا نکردن تعهدات آمریکا مطرح می‌کردند و حتی در سخنان‌شان نیز به این موارد اشاره کردند، بعد از اظهارات ترامپ نیز اروپایی‌ها به صورت شفاف اعلام موضع کردند که به اجرای تعهدات‌شان پایبندند و آمریکا نباید فکر کند که برجام تعهدی یک طرفه است. آمریکا نمی‌تواند به تنهایی از آن خارج شود.

گودرزی با بیان اینکه «اروپایی‌ها رفتارهای مثبتی نسبت به ایران از خود نشان داده‌اند» گفت: رفتارهای اروپایی‌ها روز به روز شفافیت بیشتری پیدا می‌کند و به صراحت می‌توان تمایز و تفاوتی بین مواضع اعلامی اروپا نسبت به آمریکا قائل شد لذا اکنون زمان آن رسیده که اروپایی‌ها در عمل نیز ثابت کنند که مخالف اقدامات آمریکا درباره برجام هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اروپایی‌ها باید علاوه بر اعلام مواضع در عمل همراهی با ایران و مخالفت با آمریکا را در برجام نشان دهند و به صراحت نسبت به زیاده‌خواهی‌های آمریکا بایستند، این همان چیزی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید داشتند.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در زمان امضای برجام بر این موضوع تاکید کردند که موافقت ما مشروط است، این موضوع را نباید دنیا فراموش کند. ایشان در عین حال نیز فرموده‌اند که ما در برجام می‌مانیم اما اروپایی‌ها باید مواضع شفافی داشته باشند.

به گزارش ایسنا؛گودرزی در پایان با بیان اینکه «مواضع شفاف اروپایی‌ها و فاصله گرفتن آنها از سیاست‌های آمریکا موفقیتی در عرصه سیاست خارجی محسوب می‌شود» گفت: تاکنون هیچگاه به این صراحت سران اروپا موافق با ایران و مخالف با آمریکا نبوده‌اند. اینکه بعد از سخنرانی ترامپ گفت‌وگوی تلفنی بین رییس‌جمهور ایران و فرانسه صورت می‌گیرد و قرار است رییس‌جمهور فرانسه در آینده نزدیک به ایران آید همگی موید دیپلماسی موفق ماست./

پایان پیام


 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet