هدر موبایل
1396/08/01 07:54:07
سرویس اجتماعی
هاشمی:

زندگی کودکان در مراکز دپوی زباله/ ایدز و هپاتیت زباله‌گردان را تهدید می کند/ کودکان زباله گرد در معرض آسیب های جنسی، روانی و جسمی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هپاتیت و ایدز کودکان زباله گرد را تهدید می کند و نیاز است هر چه سریع تر شناسایی، جمع آوری و ساماندهی شوند.
زندگی کودکان در مراکز دپوی زباله/ ایدز و هپاتیت زباله‌گردان را تهدید می کند/ کودکان زباله گرد در معرض آسیب های جنسی، روانی و جسمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هپاتیت و ایدز کودکان زباله گرد را تهدید می کند و نیاز است هر چه سریع تر شناسایی، جمع آوری و ساماندهی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg زندگی,کودکان,در,مراکز,دپوی,زباله/,ایدز,و,هپاتیت,زباله‌گردان,را,تهدید,می,کند/,کودکان,زباله,گرد,در,معرض,آسیب,های,جنسی،,روانی,و,جسمی Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه زباله گردی آسیب اجتماعی نوپدید است که کودکان را تهدید می کند، گفت: متاسفانه ایدز، هپاتیت و انواع آسیب های اجتماعی کودکان زباله گرد را تهدید می کند و زباله گردی دردناک ترین آسیب حوزه کودکان است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زباله گردی محصول فقر، بیکاری و مشکلات اقتصادی است و باید به صورت ریشه ای در کشور حل شود، تصریح کرد: اغلب کودکانی که تحت حمایت خانواده قرار ندارند و در واقع بدسرپرست ها،  بی سرپرست ها و کودکان دارای والدین معتاد به زباله گردی روی آورده و تعداد آنها روز به روز در حال افزایش بوده و متاسفانه در معرض آسیب های روانی، جسمی و جنسی زیادی قرار دارند.

وی با یادآوری اینکه کار کودک زیر 16 سال غیرقانونی است، گفت: منعی برای آموزش و کارورزی کودکان زیر 16 سال وجود ندارد اما کار کودک زیر 16 سال با قوانین جهانی کار مغایرت دارد.

لزوم شناسایی، جمع آوری و ساماندهی کودکان زباله گرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم شناسایی، جمع آوری و ساماندهی کودکان زباله گرد، افزود: اجرای فاز جمع آوری باید به صورت علمی و فاز ساماندهی باید مبتنی بر مددکاری باشد و همچنین فاز بازپروری و اجتماع پذیری کودکان زباله گرد نیز امری بسیار ضروری است که باید در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد؛ وضعیت خانواده های آنها باید بررسی و چنانچه خانواده صلاحیت نگهداری را ندارد به صورت امین موقت یا دائمی به فرزندخواندگی پذیرفته شوند.

ضرورت مداخله جدی سازمان بهزیستی، مراکز فوریت های بهزیستی و وزارت بهداشت به موضوع کودکان زباله گرد

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس دهم، با تاکید بر لزوم مداخله جدی سازمان بهزیستی، مراکز فوریت های بهزیستی و وزارت بهداشت به موضوع کودکان زباله گرد، گفت: زباله ها توسط افراد غیرمتخصص جمع آوری می شود و اغلب کودکان در مراکز دپوی زباله زندگی می کنند از این رو سلامت کودکان در معرض تهدید قرار دارد از سوی موج سوم ایدز در راه است و باید نگران ابتلای این کودکان به این بیماری باشیم.

کودکان زباله گرد به صورت 24 ساعته تحت استثمار قرار دارند و از آنان به صورت شبانه روزی بهره کشی می شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از اینکه کودکان زباله گرد به صورت 24 ساعته تحت استثمار قرار دارند و از آنان به صورت شبانه روزی بهره کشی می شود، تصریح کرد: آسیب های ناشی از زباله گردی تا به مرز هشدار نرسیده باید هر چه سریع تر از سوی دستگاه های متولی مرتفع شود./  

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet