خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/07/30 16:39:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرباسیان مطرح کرد:

قیمت فروش ارز دولتی مشخص نیست/ کاهش نرخ سود وام بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار

وزیر امور اقتصادی و دارایی هرگونه گمانه زنی درباره قیمت فروش ارز دولتی در بودجه سال آینده را رد کرد و گفت: هنوز لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور در دولت تدوین نشده که قیمت دلار هم مشخص باشد.
قیمت فروش ارز دولتی مشخص نیست/ کاهش نرخ سود وام بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار وزیر امور اقتصادی و دارایی هرگونه گمانه زنی درباره قیمت فروش ارز دولتی در بودجه سال آینده را رد کرد و گفت: هنوز لایحه بودجه سال 97 کل کشور در دولت تدوین نشده که قیمت دلار هم مشخص باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/49784.jpg قیمت,فروش,ارز,دولتی,مشخص,نیست/,کاهش,نرخ,سود,وام,بانکی,در,دستور,کار,شورای,پول,و,اعتبار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مسعود کرباسیان روز یکشنبه در حاشیه همایش مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت در مرکز همایش های رازی وضعیت بازار ارز را آرام دانست و تاکید کرد: هیچ اتفاق خاصی در این بازار رخ نداده و قیمت ها نیز طبیعی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید «گفته می شود قیمت دلار به بالای 46 هزار ریال می رسد» اظهار داشت: چنین پیش بینی ها و نرخ هایی اصلا درست نیست.

کرباسیان درباره اینکه گفته می شود که سخنگوی دولت چنین موضوعی را مطرح کرده، تاکید کرد: این تلقی شما از سخنان آقای نوبخت است؛ ما چیزی می گوییم و شما برای خودتان چیز دیگری می نویسید.

وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر اینکه گفته می شود نرخ فروش ارز دولتی در بودجه سال آینده 35 هزار ریال دیده شده، اظهار داشت: ابتدا باید بودجه در دولت تنظیم شود بعد درباره آن اعلام نظر کنیم.

کاهش نرخ سود وام بانکی در دستور کار شورای پول و اعتبار

کرباسیان درباره زمان کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی اظهار داشت: با توجه به اینکه نرخ سود سپرده های بانکی به تازگی کاهش یافته، باید به تبع آن تسهیلات بانکی نیز متناسب با آن کاهش یابد؛ هرچند این موضوع در دستور کار شورای پول و اعتبار است اما هنوز درباره آن تصمیمی نگرفته است.

گمرک آمار تجارت خارجی را روزانه منتشر می کند

خبرنگار دیگری گفت که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می گوید که گمرک آمار و اطلاعات را دقیق ارایه نمی کند که وزیر اقتصاد در پاسخ اظهار داشت: تنها سازمانی که روزانه آمار می دهد و همه می توانند آن را از روی پایگاه اینترنتی مشاهده کنند، گمرک است و همه اطلاعات را به تفکیک واردات، صادرات، ترانزیت، تعرفه، کشور مبداء یا مقصد و نوع کالا ارایه می کند.

کرباسیان تاکید کرد: به طور حتما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چنین مطلبی را بیان نکرده است و چنین موضوعی اصلا درست نیست.

وزیر اقتصاد پرسش خبرنگاران درباره حجم بدهی های دولت را بی پاسخ گذاشت.

به گزارش ایرنا، نخستین همایش ملی «مولدسازی و مدیریت دارایی های دولت» امروز در مرکز همایش های رازی برپاست؛ «فریدون قربانپور» مدیرکل اموال دولتی و اوارق بهاردار وزارت امور اقتصادی و دارایی در آغاز این مراسم هدف از برگزاری این همایش را، یافتن راههایی برای مدیریت بهینه دارایی های دولت اعلام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet