هدر موبایل
1396/08/01 13:23:42
سرویس اجتماعی
شیران خراسانی:

طرح ویژه مجلس برای گسترش حمایت از بزه دیدگان خاص/مرتکبان جنایت علیه کودکان مفسد فی الارض شناخته می شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر تشدیدمجازات علیه سالمندان و کودکان،گفت: جنایت علیه بزه دیدگان خاص درحد مفسد فی الارض است.
طرح ویژه مجلس برای گسترش حمایت از بزه دیدگان خاص/مرتکبان جنایت علیه کودکان مفسد فی الارض شناخته می شوند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با تاکید بر تشدیدمجازات علیه سالمندان و کودکان،گفت: جنایت علیه بزه دیدگان خاص درحد مفسد فی الارض است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109736279798.jpg طرح,ویژه,مجلس,برای,گسترش,حمایت,از,بزه,دیدگان,خاص/مرتکبان,جنایت,علیه,کودکان,مفسد,فی,الارض,شناخته,می,شوند Icana

رضا شیران خراسانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعلام وصول طرح تشدید مجازات جرائم خشن علیه بزه دیدگان خاص،گفت: تدوین این طرح با هدف کمک به افرادی صورت گرفت که توان دفاعی کمتری دارند، این افراد کودکان ، سالمندان و اشخاص مهجور به لحاظ جسمی وذهنی هستند؛ بنابراین اگر علیه این افراد جنایتی صورت گیرد، با هدف حمایت از این افراد فرد مجرم و جنایت صورت گرفته را در حد مفسد فی الارض محسوب می شود.

نماینده مردم مشهد و کلات درمجلس شورای اسلامی، افزود: درحال حاضر متاسفانه جنایات بسیار شنیع و وحشتناکی علیه کودکان صورت می گیرد، دراین طرح جنایات علیه کودکان از قالب قصاص و دیه درقانون مجازات خارج شده و جزء حدود قرار گرفته است؛ یعنی تبصره به ماده ای از قانون مجازات اسلامی برای مفسدان فی الارض اضافه شده است.

وی با بیان اینکه حاکمیت باید از افراد ناتوان دفاع بیشتری درمقابل مجرمان انجام دهد، تصریح کرد: اگر جنایتی برعلیه این افراد صورت گیرد، به طورحتم مجازات باید از شدت بیشتری برخوردار باشد؛ زیرا بزه دیدگان خاص شامل کودکان، سالمندان و افراد مهجورقدرت دفاع از خود را ندارند، به عنوان مثال زن سالمندی که درخانه تنها زندگی می کند، زمانی که توسط فرد دیگری به قتل می رسد، برای قصاص فرد مجرم باید نیمی از دیه پرداخت شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با اشاره به اینکه با تدوین این طرح و اصلاح قانون مجازات اسلامی شدت جرم مساوی بدون توجه به جنسیت مقتول مساوی با مفسدفی الارض است،گفت: بررسی طرح در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه پیدا می کند، البته تنها یک تبصره به یک ماده قانون مجازات اسلامی در صورت تصویب اضافه می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه علنی روز گذشته مجلس طرح تشدید مجازات جرائم خشن علیه بزه دیدگان خاص اعلام وصول شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet