خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/02 08:56:11
سرویس فرهنگی
محمدی:

آثار اجرای قانون مقابله با تقلب علمی مشاهده نشده است/ وزرای علوم و بهداشت گزارش دهند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد که وزارتخانه های علوم و بهداشت برنامه‌های خود را در اجرای قانون "پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی" به مجلس ارائه دهند.
آثار اجرای قانون مقابله با تقلب علمی مشاهده نشده است/ وزرای علوم و بهداشت گزارش دهند نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خواستار آن شد که وزارتخانه های علوم و بهداشت برنامه‌های خود را در اجرای قانون "پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی" به مجلس ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109604860005.jpg آثار,اجرای,قانون,مقابله,با,تقلب,علمی,مشاهده,نشده,است/,وزرای,علوم,و,بهداشت,گزارش,دهند Icana

داوود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به گسترش خرید و فروش پایان‌نامه‌های دانشگاهی در سطح کشور این مسئله را آسیب مهمی بر پیگره آموزشی و دانشگاهی کشور دانست و گفت: قانون "پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی" تصویب و از سوی رئیس جمهور به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده و امیدواریم این وزارتخانه‌ها در اجرای  این قانون مناسبی داشته باشند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت علوم باید بلافاصله پس از ابلاغ قانون از سوی رئیس جمهور آن را در دستور کار خود قرار می‌داد تا حداقل خروجی‌های هرچند محدود در پی این پیگیری‌ها مشاهده شده و بازخوردهایی در سطح جامعه علمی کشور پیدا می‌کرد.

وی با بیان اینکه کاهش تقلبات علمی نیاز به ایجاد اراده جمعی به ویژه در میان اساتید دارد تا در صورت مشاهده این نوع خطا از سوی دانشجویان مانع آن‌ها شوند، اضافه کرد: کاهش تخلفات علمی و نرفتن دانشجویان به سمت خرید پایان‌نامه بیش از هر مسئله‌ای به فرهنگسازی و درک مضرات آن از سوی دانشجویان دارد.

محمدی با بیان اینکه اجرا و کارساز شدن قانون در رابطه با کاهش تخلفات علمی را نیازمند اجماع و عزم جمعی جامعه  کشور دانست و افزود: سرپرست فعلی وزارت علوم و وزیر بهداشت باید اقدامات خود در این رابطه را گزارش دهند، همچنین وزیر آتی وزارتخانه علوم نیز باید برنامه‌های خود را در رابطه با چگونگی اجرای قاون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی گزارش دهد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه ادامه این موضوع زیبنده جریان علمی کشور نیست و حتما باید با آن مقابله شود، گفت: هم اکنون ایران جزء کشورهای مطرح دنیا در زمینه علم و فناوری است و به تنهایی بیش از 5.1 درصد از تولید علم جهان را به خود اختصاص داده لذا نباید اینکه یک جریان آلوده‌کننده‌ای در کنار این حرکت بزرگ علمی، به چنین دستاوردی آسیب بزند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet