هدر موبایل
1396/08/02 06:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی مطرح کرد:

بیکاری و مشکلات اقتصادی مهمترین معضل ازدواج جوانان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکلات اقتصادی، بیکاری ودرآمد پائین، مهمترین مشکل جوانان کشور برای ازدواج است.
بیکاری و مشکلات اقتصادی مهمترین معضل ازدواج جوانان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: مشکلات اقتصادی، بیکاری ودرآمد پائین، مهمترین مشکل جوانان کشور برای ازدواج است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104183348764.jpg بیکاری,و,مشکلات,اقتصادی,مهمترین,معضل,ازدواج,جوانان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود رضایی در خصوص مشکلات و موانع ازدواج جوانان گفت: زندگی بدون ازدواج به تکامل نخواهد رسید وبقای نسل در همین امر ازدواج است بنابرایناین موضوع ازاهمیت زیادی برای همه جوامع برخوردار است.

نماینده‌ مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، افزود: طی دهه های گذشته عوامل مختلفی موجب شده تا مقوله ازدواج کمی بغرنج شود که اولین عامل آن مشکلات و وضع بد اقتصادی حاکم است و جوانان به دلیل بیکاری و اینکه شغل ودرآمدی ندارد عملا نمی توانند ازدواج کنند.

رضایی تصریح کرد: مهمترین اقدام برای کمک به مقوله ازدواج جوانان فراهم کردن کار برای آنهاست و تسهیل کردن امر ازدواج بعنوان مثال بحث مهریه ها که مشکلاتی را بوجود آورده وهمچنان پرونده های عدیده ای در این خصوص در دادگاه ها بررسی می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: یکی ازواقعیت های جامعه وضع مهریه های سنگین است که در برخی مواقع به طمع دستیابی به یک ثروت قبل از ازدواج مطالبه می شود و سوء استفاده هایی در این خصوص شده ومشاهده شد برخی با همین هدف ازدواج می کنند.

وی با اشاره به برخی مشکلات غیر اقتصادی ازدواج گفت: در برخی موارد بویژه در شهرستان ها مشاهد شده که افراد آمادگی و بلوغ کافی برای تشکیل خانواده را ندارد و تحت فشار خانواده اقدام به اینکارکرده که درنهایت منجر به جدایی و طلاق شده است.

رضایی با بیان این که آموزش نقش مهمی در تسهیل امر ازدواج دارد گفت: رسانه ها میتوانند در این خصوص نقش مهمی داشته باشند و ساخت فیلم هایی با این موضوع قطعا تاثیر بسزایی در جامعه خواهد داشت و توجه بیشتر به این امر و تغییر شرایط موجود می تواند به رفع موانع و مشکلات ازدواج جوانان کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر آموزش در خصوص ازدواج گفت: در گذشته آموزش منحصر به خانواده و نهایتا مدارس بود اما امروزه دایره آموزش بزرگ شده وازاین دو نهاد خارج شده است و با توجه به ساخت ها جدید تکنولوژی و تاثیرگذاری بیشتر آن ها باید از این ابزارها نیز استفاده شود تا آموزش های درست و مناسبی در خصوص مقوله ازدواج صورت گیرد.

وی ادامه داد: البته ابتدا در خانواده باید آموزش های لازم به فرزندان داده شود و ذهن مسطح و آماده شود و سپس با بهره مندی از ابزارها دیگر آموزشی، درک درست و مناسبی از مقوله ازدواج بدست آورد و در این صورت می توان امیدوار بود که یک رخداد مناسب اتفاق افتاده است.

به گزارش رادیو گفت و گو، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان بیان کرد: تسهیل امر ازدواج یکی از ضروریات جامعه امروز است و باید با فراهم ساختن امکان حداقل های اقتصادی برای شروع یک زندگی جوانان را به این امر راغب کنیم و اشتغالزایی و مبارزه با بیکاری باید در اولویت قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet