پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/08/03 08:43:44
سرویس اجتماعی
خضری خبر داد:

اختصاص 2 میلیارد تومان برای پیگیری بیمه کولبران/ اسامی کولبران به نهادهای مربوطه ارسال شده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از برگزاری جلسه با وزیر تعاون و مدیر عامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر برای اختصاص بودجه مورد نیاز به بیمه کولبران خبر داد.
اختصاص 2 میلیارد تومان برای پیگیری بیمه کولبران/ اسامی کولبران به نهادهای مربوطه ارسال شده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از برگزاری جلسه با وزیر تعاون و مدیر عامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر برای اختصاص بودجه مورد نیاز به بیمه کولبران خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/57785.jpg اختصاص,2,میلیارد,تومان,برای,پیگیری,بیمه,کولبران/,اسامی,کولبران,به,نهادهای,مربوطه,ارسال,شده,است Icana

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از جلسه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه روستاییان و عشایر برای پیگیری اجرای بیمه کولبران خبر داد و گفت: در این جلسه مقرر شد یک میلیارد تومان از سوی وزارت تعاون و به همین میزان از سوی وزارت کشور و استانداری برای بیمه کولبران اختصاص پیدا کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه از فعالیت و درآمد کولبران نفع و سود بسیاری به مسئولان می رسد، افزود: از زمان تصویب اختصاص بیمه به کولبران تاکنون افراد بسیاری از این قشر تحت پوشش قرارگرفتند، ضمن اینکه افراد باید به صورت داوطلبانه برای دریافت بیمه مراجعه و ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه روند ثبت نام کولبران برای دریافت بیمه در حال حاضر مشکلی ندارد، تصریح کرد: طرح برخی مسائل دررسانه ها مبنی بر عدم انجام بیمه کولبران و اقدامات حمایتی آنها قابل قبول نیست، برای اجرای مرتب و دقیق این قانون باید منابع و اعتبارات لازم به صندوق بیمه روستاییان و عشایر تزریق شود، زیرا درحال حاضر دولت به این صندوق 600 میلیارد تومان بدهکار است؛ البته تاکنون منابع مورد نیاز برای بیمه کولبران وجود داشته است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، را اشاره به اینکه اسامی کولبران در سردشت وپیرانشهر به طورکامل به نهادهای مربوطه ارسال شده است، گفت: برای سال 96 اجرای بیمه کولبران به 2میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که بخشی توسط وزارت تعاون و بخشی هم از سوی وزارت کشور باید تامین می شود؛ البته بودجه موردنیاز برای این موضوع در لایحه بودجه سال 97 درنظرگرفته می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet