اربعین حسینی
1396/08/02 17:04:34
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقانی‌فیروزآبادی:

توسعه موشک‌های بالستیک ربطی به برجام ندارد

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها باید در عمل پایبندی خود به برجام و مخالفت با سیاست‌های ترامپ را ثابت کنند، گفت که جمهوری اسلامی ایران براساس دکترین دفاعی خود و برای تامین امنیتش از هر ابزاری همچون توسعه موشک‌های بالستیک استفاده می‌کند، موضوعی که ربطی به برجام ندارد.
توسعه موشک‌های بالستیک ربطی به برجام ندارد نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها باید در عمل پایبندی خود به برجام و مخالفت با سیاست‌های ترامپ را ثابت کنند، گفت که جمهوری اسلامی ایران براساس دکترین دفاعی خود و برای تامین امنیتش از هر ابزاری همچون توسعه موشک‌های بالستیک استفاده می‌کند، موضوعی که ربطی به برجام ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201709105714529787.jpg توسعه,موشک‌های,بالستیک,ربطی,به,برجام,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ کمال دهقانی‌فیروزآبادی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره لزوم اثبات عملی پایبندی اروپا به برجام گفت: برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بعد از مواضع خلاف قوانین بین المللی ترامپ، به واکنش پرداختند. خانم موگرینی چند دقیقه بعد از صحبت‌های ترامپ اظهار نظر کرد و روسای برخی از کشورها نیز تماسی با وزیر خارجه داشته و در آن تاکید کردند که نظر ترامپ، نظر شخصی‌اش است و اروپا به حفظ برجام به عنوان موافقتنامه‌ بین المللی تمایل دارد.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها در دراز مدت سه کار می‌توانند درباره برجام کنند، گفت: سه گزینه پیش روی اروپایی‌ها نسبت به عملکرد ترامپ در خصوص برجام همراهی با او، داشتن عملکرد دوگانه و در نهایت انجام اقدامات عملی و نادیده گرفتن اقدامات آمریکا است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: همراهی اروپایی‌ها با ترامپ به روابط دوجانبه‌شان با ایران لطمه می‌زند، لذا لازم است اروپایی‌ها صراحتا و در عمل مواضعشان را نشان دهند و اثبات کنند که همراه با ایران به برجام پایبندند و تعهداتشان را اجرا می‌کنند.

دهقانی‌فیروزآبادی ادامه داد: قطعا جمهوری اسلامی ایران نیز متناسب با موضع‌گیری‌ها و اقدامات عملی کشورهای اروپایی همکاری دو جانبه خواهد داشت و حتی آن را ارتقاء می‌دهد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت خود از هر ابزاری استفاده می‌کند، گفت: ایران همواره در موضوع مسائل دفاعی موضع خود را محکم و شفاف بیان کرده است. همانطور که مبنای سیاست خارجی ما تعامل و همکاری با کشورهای دیگر است، برای تامین امنیت خود نیز از هر ابزاری استفاده می کنیم که از جمله آن توسعه موشک‌های بالستیک است. موضوعی که هیچ ربطی به برجام ندارد.

وی با یادآوری شرایط هشت سال جنگ تحمیلی گفت: در آن دوران بسیاری از کشورهای مرتجع منطقه با همراهی آمریکا شرایطی را بر ایران تحمیل کردند که اکنون متوجه اشتباه استراتژیک خود شده‌اند. از طرف دیگر در برهه فعلی همین کشورها داعش را پرورش داده و تروریست ها حمایت می کنند. طبیعی است که در این وضعیت جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از خود و تامین امنیت کشور به فکر ساخت تجهیزات نظامی باشند.

به گزارش ایسنا؛ دهقانی‌فیروزآبادی با تاکید بر اینکه دکترین دفاعی ما بازدارنده است، گفت: براساس این دکترین هیچ کشوری فکر تهاجم و حمله به جمهوری اسلامی ایران نخواهد داشت. از طرف دیگر ما در موضوع سرمایه گذاری اقتصادی نیز به دنبال تامین امنیت سرمایه گذاری هستیم که تمامی این شرایط در نهایت منجر به توسعه امنیت اقتصادی نیز می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet