حلول ماه ربیع الاول
1396/08/02 19:05:23
سرویس اجتماعی
همتی درتشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد:

بررسی سوالات نمایندگان از وزیر بهداشت / تشکیل کمیته ای برای پیگیری هزینه کرد حق درمان کارگران

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درتشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود،گفت: دراین نشست سوالات نمایندگان از وزیر بهداشت و درمان مطرح شد.
بررسی سوالات نمایندگان از وزیر بهداشت / تشکیل کمیته ای برای پیگیری هزینه کرد حق درمان کارگران سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درتشریح نشست امروز کمیسیون متبوع خود،گفت: دراین نشست سوالات نمایندگان از وزیر بهداشت و درمان مطرح شد. https://cdn.icana.ir/d/019/43232.jpg بررسی,سوالات,نمایندگان,از,وزیر,بهداشت,/,تشکیل,کمیته,ای,برای,پیگیری,هزینه,کرد,حق,درمان,کارگران Icana

احمد همتی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، درتشریح نشست امروز ( 3شنبه 2آبان) کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس،گفت: درنشست امروز 5 نفر از نمایندگان 8 سوال از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کردند، نادرقاضی پور سوالی را درخصوص محصولات ترایخته مطرح کرد،وی از پاسخ های وزیر بهداشت قانع نشد و سوال به صحن مجلس ارجاع شد.

نماینده مردم سمنان درمجلس شورای اسلامی، افزود: البته وزیربهداشت قول داد که برروی این محصولات برچسب شناسایی را درج کند، همچنین سوالی مشترکی میان نادرقاضی پور و علیرضا محجوب درخصوص بحث 9 بیست و هفتم حق درمان کارگران مطرح شد؛  این بحث دارای ابهاماتی  است مبنی براینکه آیا تامین اجتماعی این میزان را به طور کامل به بخش درمان اختصاص می دهد یا خیر؟

وی تاکید کرد: مقرر شد کمیته ای این موضوع را پیگیری کند، البته طبق دستور رییس جمهور سال گذشته باید پول درمان کارگران در حساب و صندوق مجزایی واریز می شد؛ اما وزیربهداشت و درمان معتقد است که این صندوق تشکیل نشده است.

همتی درخصوص سوالی مبنی بر واردات صافی دیالیز به کشور، تصریح کرد: نمایندگان سوال کننده آقایان محجوب و قاضی پور معتقد اند با وجود تولید کننده در کشور درصدی واردات صافی دیالیز انجام می شود، اما وزیربهداشت مطرح کرد برای ایجاد رقابت واردات انجام شده است؛ بنابراین به دلیل عدم اقناع نمایندگان سوال به صحن  مجلس ارجاع شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به سوالی درخصوص قصور پزشکی از وزیربهداشت، گفت: فاطمه حسینی نماینده سوال کننده از پاسخ های وزیر بهداشت و درمان قانع شد، همچنین موضوع میزان قبولی و توجه به رابطه به جای ضابطه دررشته های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی مطرح شد؛ ولی ملکی نماینده سوال کننده از توضیحات وزیر بهداشت دراین خصوص اقناع نشد و فقط فرصتی برای رفع مشکلات درنظرگرفته شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: همچنین نصرالله پژمانفر موضوعی را درخصوص رعایت موازین شرعی درمراکز درمانی مطرح کرد و تاکید کرد اگر مسائل و مشکلات حل شود از سوال مورد نظر صرف نظر می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet