خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/05 12:41:00
سرویس سیاسی
خجسته:

شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه دلیل طرح ادعای نفوذ منفی ایران در کشورهای همسایه

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح ادعای نفوذ منفی ایران در منطقه توسط آمریکا به دلیل واکنش جدی کشورمان در مقابل داعش و شکست سیاست های خصمانه ایالات متحده در منطقه است.
شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه دلیل طرح ادعای نفوذ منفی ایران در کشورهای همسایه نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: طرح ادعای نفوذ منفی ایران در منطقه توسط آمریکا به دلیل واکنش جدی کشورمان در مقابل داعش و شکست سیاست های خصمانه ایالات متحده در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105538112606.jpg شکست,سیاست‌های,آمریکا,در,منطقه,دلیل,طرح,ادعای,نفوذ,منفی,ایران,در,کشورهای,همسایه Icana

امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعای مداخله و نفوذ منفی ایران در منطقه توسط ایالات متحده آمریکا، گفت: آمریکایی ها شکست سختی از جمهوری اسلامی ایران در منطقه خورده اند؛ به عنوان مثال آمریکا تلاش کرد تا با ایجاد داعش و مداخله در کشورهایی مانند سوریه و عراق به منافع از پیش تعیین شده ای دست یابد اما با واکنش جدی ایران مواجه شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح موضوع مداخله و نفوذ منفی ایران در منطقه توسط آمریکا صرفا ادعایی بی اساس است، اظهار کرد: امروزه کشوری مانند عربستان با مداخله و نفوذ منفی در کشورهای منطقه مانند یمن اقدامات خلاف حقوق بشری انجام می دهد از این رو نمی توان ایران که سبب ایجاد ثبات در منطقه شده را متهم به چنین مسائلی کرد.

وی با اشاره به همکاری برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس در پیروی از سیاست آمریکایی ها، ادامه داد: باید اذعان کرد که فقط چند کشور مانند عربستان و قطر حامی این کشور هستند و هیچ کشور دیگری حاضر به پذیرش آمریکا در منظقه نیست.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون همه کارشناسان اعتقاد دارند عربستان نیز جایگاه خود در بین کشورهای همسایه و عرب را از دست داده است از این رو با تکیه بر آمریکا به دنبال تثبیت و بازگشت به جایگاه اولیه اش است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران همواره با کشورهای منطقه تعامل مناسبی داشته و هیچگاه در امور داخلیشان دخالت نداشته است لذا چنین سیاستی در قبال کشورمان به نتیجه نخواهد رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet