هدر موبایل
1396/08/03 16:42:24
سرویس اجتماعی
اکبری با اشاره به لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان:

محیط بانان و جنگلبانان به‌عنوان ضابط قضایی معرفی می‌شوند/ دو برابر شدن ضریب شغلی آنان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری تصویب لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان در این کمیسیون، گفت: این قشر ضابط قضایی معرفی شده و مشمول مقررات نیروهای مسلح در به کارگیری سلاح می شوند.
محیط بانان و جنگلبانان به‌عنوان ضابط قضایی معرفی می‌شوند/ دو برابر شدن ضریب شغلی آنان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با یادآوری تصویب لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان در این کمیسیون، گفت: این قشر ضابط قضایی معرفی شده و مشمول مقررات نیروهای مسلح در به کارگیری سلاح می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109819789265.jpg محیط,بانان,و,جنگلبانان,به‌عنوان,ضابط,قضایی,معرفی,می‌شوند/,دو,برابر,شدن,ضریب,شغلی,آنان Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت ، با یادآوری تصویب لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان در کمیسیون کشاورزی، گفت: این قشر به طور مداوم درگیر ماموریت های انتظامی بوده اما برخی از آنها مسلح هستند و برخی دیگر مسلح نیستند بنابراین بر اساس این لایحه تمامی آنها ضابط قضایی معرفی شده و مشمول مقررات نیروهای مسلح در به کار گیری سلاح می شوند و در صورت بروز مشکلاتی در این باره حمایت های قضایی لازم از آنها به عمل می آید.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان را بسط داده ایم، تصریح کرد: دو برابر شدن ضریب شغلی آنها و همچنین اصلاح ساختار یگان حفاظت مد نظر قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بر اساس ماده‌ای از لایحه حمایت از محیط بانان دادگاه ها و دادسراها مکلف شده است پرونده آن دسته از محیط بان ها و جنگلبان هایی که در حین انجام وظیفه، کشف، تعقیب جرایم یا درگیری، کشته و زخمی می شوند را خارج از نوبت و به فوریت رسیدگی کند و طرف مقابل را به مجازات برساند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: در لایحه مذکور بر اساس ماموریت محیط بانان امکانات و تجهیزات در اختیار آنها قرار می گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet