هدر موبایل
1396/08/05 15:38:00
سرویس سیاسی
کمالی پور:

آمریکا ناقض حقوق ملت‌هاست نه ایران/پیروی کشورهای منطقه از سیاست‌های ترامپ سبب منزوی شدنشان می‌شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: کشورهای منطقه باید تدبیر بیشتری از خود نشان داده و به دام آمریکایی ها نیفتند زیرا همراهی با سیاست های آمریکا برایشان دستاوردی نخواهد داشت و سبب می شود در آینده نیز منزوی شوند.
آمریکا ناقض حقوق ملت‌هاست نه ایران/پیروی کشورهای منطقه از سیاست‌های ترامپ سبب منزوی شدنشان می‌شود عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: کشورهای منطقه باید تدبیر بیشتری از خود نشان داده و به دام آمریکایی ها نیفتند زیرا همراهی با سیاست های آمریکا برایشان دستاوردی نخواهد داشت و سبب می شود در آینده نیز منزوی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg آمریکا,ناقض,حقوق,ملت‌هاست,نه,ایران/پیروی,کشورهای,منطقه,از,سیاست‌های,ترامپ,سبب,منزوی,شدنشان,می‌شود Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ادعای مداخله و نفوذ منفی ایران در منطقه توسط ایالات متحده آمریکا، گفت: ایران در هر منطقه ای که مسلمانی نیاز به کمک داشته باشد از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد لذا کمک به مردم سوریه یا عراق، با درخواست دولت و ملت آن کشورها نفوذ منفی و دخالت در امور کشورها محسوب نمی شود؛ باید اذعان کرد که حضور ایالات متحده در منطقه خاورمیانه مداخله و نفوذ منفی است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا به دنبال منافع اش در منطقه خاورمیانه است از این رو برای دستیابی بهتر به این مهم برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز با خود همراه می کند، اظهارکرد: کشورهای همسایه باید تدبیر بیشتری از خود نشان داده و به دام آمریکایی ها نیفتند زیرا دستاوردی نصیبشان نخواهد شد و در آینده نیز منزوی خواهند شد.

وی ادامه داد: تثبیت و حفظ منافع ایالات متحده آمریکا در بروز تنش و ناامنی منطقه خاورمیانه است از این رو از هر اقدامی در راستای محقق شدن این مهم استفاده می کند لذا به طرح موضوعاتی مانند ادعای مداخله و نفوذ منفی ایران در کشورهای همسایه می پردازد تا زمینه تنش و درگیری را بوجود بیاورد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: شکی وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران در مواجه با کشورهای همسایه همواره به حفظ تمامیت ارضی‌شان احترام گذاشته و هیچ گاه در امور داخلی‌شان دخالت نکرده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کشوری که ناقض حقوق بشر بوده و حامی تروریست هاست نمی تواند ادعای سردمداری دنیا را داشته باشد و دیگر کشورها را محکوم به رعایت نکردن حقوق سایر کشورها کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet