انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/04 11:22:00
سرویس صحن

ادامه بررسی طرح اصلاح بودجه 88 به جلسه بعد موکول شد

**ادامه بررسی طرح اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال ۸۸ کل کشور به جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی موکول شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در بررسی جزییات طرح اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال 88 کل کشور جزء ب بند 6 این ماده واحده به شرح زیر اصلاح شد: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای این بند با درصد یکسان کسر شود.

براساس تبصره بند (الف) اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و هزینه‌ای شورای نگهبان، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صد درصد تخصیص یافته و پرداخت می‌شود.

گفتنی است، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با پیشنهاد "حسین شهریاری" و تایید 126 نماینده مجلس شورای اسلامی به متن بالا اضافه شد.

دو فوریت طرح مذکور در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ 9/4/88 به تصویب رسید که براساس آن، به دنبال عدم تصویب موضوع هدفمند شدن یارانه‌ها و کسر مبلغ هشتاد و پنج هزار میلیارد ریال از سقف بودجه مجلس شورای اسلامی در بند 6 ماده واحده با قید دو شرط برای کسر اعتبارات طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای اختیار نحوه کسر و کاهش اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها برای جبران مبلغ مذکور را به دولت واگذار نمود.

دولت در ضوابط اجرایی تدوین شده‌ برای بند 6 بخش عمده کسر و کاهش را معطوف به بودجه دستگاه‌هایی نمود که اعتبارات آنها در مجلس شورای اسلامی بنابه دلایل و توجهات فراوان افزایش پیدا کرده بود نظر به این که کاهش اعتبارات برخی از این دستگاه‌ها را در انجام وظایف قانونی محوله دچار مشکل می‌نماید و با عنایت به برخی نارسایی‌ها در قانون بودجه سال 88 طرح مذکور با قید دو فوریت به مجلس تقدیم شد.

ادامه بررسی طرح اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال 88 کل کشور به جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی موکول شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet