خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/05 13:15:00
سرویس فرهنگی
حسینی شاهرودی:

علاقه عاشقان امام حسین(ع) برای حضور در کربلا بهانه‌ خالی کردن جیبشان نشود/ دعوت فراکسیون حج از رئیس ستاد اربعین

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت در مجلس با بیان اینکه عشق و علاقه عاشقان حسین(ع) برای حضور در کربلا، نباید به فرصتی برای خالی کردن جیب آن‌ها تبدیل شود، گفت: مسئولان باید با نظارت و مدیریت مانع از گرفتن سود به انحای مختلف از زائران شوند.
علاقه عاشقان امام حسین(ع) برای حضور در کربلا بهانه‌ خالی کردن جیبشان نشود/ دعوت فراکسیون حج از رئیس ستاد اربعین سخنگوی فراکسیون حج و زیارت در مجلس با بیان اینکه عشق و علاقه عاشقان حسین(ع) برای حضور در کربلا، نباید به فرصتی برای خالی کردن جیب آن‌ها تبدیل شود، گفت: مسئولان باید با نظارت و مدیریت مانع از گرفتن سود به انحای مختلف از زائران شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708101701350286.jpg علاقه,عاشقان,امام,حسین(ع),برای,حضور,در,کربلا,بهانه‌,خالی,کردن,جیبشان,نشود/,دعوت,فراکسیون,حج,از,رئیس,ستاد,اربعین Icana

سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از دریافت مبالغ اضافه از زائر امام حسین(ع)، گفت: اگرچه عاشقان امام حسین(ع) برای رسیدن به کربلا حاضر به پرداخت هر نوع هزینه‌ای و حتی به خطر انداختن جان خود هستند اما این مسئله از دولتمردان رفع تکلیف نمی‌کند لذا عشق و علاقه عاشقان حسین(ع) برای حضور در کربلا، نباید محلی برای سودجویی و خالی کردن جیب زائران شود.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این رویداد به‌عنوان اجتماع بزرگ تشییع تبعات مثبت سیاسی در جهان برای ایران به دنبال دارد، افزود: مسئولان باید نه تنها از زائران هزینه‌های اضافی دریافت نکنند بلکه تسهیلات لازم را در اختیار آن‌ها قرار دهند و صد البته هزینه‌ها را مدیریت کرده و نگذارند از حد خارج شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه درصدی از هزینه‌ای که از زائران به اسم "هزینه بیمه‌ سفر" گرفته شده توسط برخی از ارگان‌ها برداشت می‌شود، اضافه کرد: مسئولان باید با نظارت و مدیریت مانع از گرفتن سود به انحای مختلف از زائران شوند و زائر بتواند با کمترین هزینه به این سفر برود.

حسینی شاهروردی با بیان اینکه چه ضرورتی به وجود واسطه‌هایی باعنوان تعاونی و وصول کردن ارقامی است، تاکید کرد: انتظار خالی نکردن جیب زائر امام حسین(ع) حداقل انتظار است لذا دولت باید بر فرآیند این سفر اعم از صدور ویزا و حمل و نقل زمینی و هوایی نظارت دقیق و مستقیم داشته باشد.

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت در مجلس شورای اسلامی همچنین خبر داد: فراکسیون حج و زیارت سه شنبه هفته آینده (9 آبان ماه) با دعوت از ستاد اربعین در این رابطه جلسه‌ای برگزار خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet