روز مجلس
1388/05/04 11:14:00
سرویس سیاسی
کاتوزیان:

مجلس وضعیت بازداشت‌شدگان وقایع اخیر را بررسی کند

**"حمیدرضا کاتوزیان" خواستار تحرک بیشتر مجلس شورای اسلامی برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حمیدرضا کاتوزیان" در حاشیه جلسه‌علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اظهار تاسف از درگذشت "محسن روح‌الا امینی" که روز 18 تیرماه دستگیر شده بود، اظهار داشت: مجلس باید با جدیت وارد بررسی وضعیت بازداشت شدگان اخیر شود.

کاتوزیان گفت: روح الامینی فردی مومن و صادقی می‌باشد.

وی افزود: اگر چه ایده‌های سیاسی ایشان ممکن است با تفکرات احمدی‌نژاد همخوانی نداشته باشد، اما رعایت تضارب آراء در کشور الزامی می‌باشد.

عضو کمیسیون حقیقت یاب مجلس خاطر نشان کرد: پس از دستگیری روح‌الامینی، پیکر بی‌جان او به خانواده‌اش تحویل داده شده است و این باعث تاسف و شرمندگی است، چرا که ظواهر امر نشان می‌داد مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته است.

وی با تاکید بر این که مجلس تحرک بیشتری را برای بررسی وضعیت بازداشت شدگان انجام خواهد داد گفت: پسر آقای روح‌الامینی جزو آشوب گران و اغتشاش‌گران نبوده است و نباید با معترضین چنین برخوردهایی شود.

نماینده تهران اظهار داشت: مجلس باید وارد بررسی این مسئله شود و در جریان امور قرار گیرد.

کاتوزیان گفت: ما حتی با منافقین و اسرای جنگی چنین برخوردی نمی‌کردیم و این مسئله جای تأسف دارد که در حال حاضر با فرزندان خودمان این برخوردها را می‌نماییم.

وی اظهار داشت: درباره وضعیت کمیته حقیقت یاب مجلس در مورد فعالیت این کمیته باید از آقای ابوترابی پرسید اما دو هفته است که جلسات این کمیته تشکیل نشده است.

وی اظهار امیدواری کرد با آغاز به  کار دوباره کمیته حقیقت یاب این مسئله را بتوانیم بررسی نماییم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet