هدر موبایل
1396/08/06 14:37:30
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قاضی پور:

مسئله دریاچه ارومیه جهانی است

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس پیگیر مسئله دریاچه ارومیه هستند.
مسئله دریاچه ارومیه جهانی است نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس پیگیر مسئله دریاچه ارومیه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710108509840400.jpg مسئله,دریاچه,ارومیه,جهانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ نادر قاضی‌پور با اشاره به طرح سوال از رئیس جمهور در خصوص دریاچه ارومیه و امضای نامه‌ای  توسط ۱۱۵نماینده مجلس تصریح کرد: با امضای این نامه تقاضای رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه را داریم و درصدد هستیم دستگاه‌های ذی ربط بعد از ارائه گزارش عملکرد خود در خصوص احیای دریاچه، میزان هزینه‌کرد و میزان مشارکت خود به رئیس جمهور، برنامه‌ریزی های لازم برای بهبود وضعیت دریاچه انجام شود.

وی افزود: متاسفانه سطح آب دریاچه ارومیه روز به روز بیشتر کاهش می‌یابد و اقدامات مقتضی برای حل این مشکل تاکنون انجام نشده است.

قاضی‌پور گفت: مردم استان بدانند نمایندگان در مجلس پیگیر مسئله دریاچه ارومیه هستند و از هیچ تلاشی برای احیای دوباره آن دریغ نمی کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه آخرین نفس های خود را می کشد و در وضعیت بحرانی قرار دارد، افزود: باید به دنبال راه حلی جدی برای احیای این دریاچه رو به مرگ باشیم.

وی با اشاره به خطر جدی خشکی دریاچه ارومیه و اثرات زیست محیطی آن افزود: درصورت خشکی دریاچه ریزگردهای نمکی آن اثرات مخرب و مرگ آوری برای منطقه بدنبال خواهد داشت.

قاضی پور با بیان اینکه دریاچه ارومیه، بزرگترین دریاچه داخلی ایران و دومین دریاچه آب شور دنیاست، اظهار داشت: مسئله دریاچه ارومیه مختص استان و کشور نبوده بلکه مسئله ای جهانی است.

به گزارش ایسنا؛نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه، به احیای دوباره آن امیدوارم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet