شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/04 13:38:00
سرویس صحن
آقاتهرانی:

ولایتمداری میزان سنجش عملکرد افراد در جمهور اسلامی است

**"مرتضی آقا تهرانی"، ولایت و ولایتمداری را میزان سنجش عملکرد افراد در جمهور اسلامی دانست.

نماینده مردم تهران ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه گفت: برای سنجش هر چیز میزانی در نظر گرفته می‌شود. اگر بخواهید با میزان بسنجید باید با آن چیزی ردیف شود، برای سنجش جمهوری اسلامی آنچه ملاک است مقام ولایت و ولایتمداری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس گفت: در زمان حضور امام با امام در زمان حضور رسول خدا با رسول در زمان غیبت با ولایت فقیه، با او می‌سنجیم همه را .

وی خاطر نشان کرد: مجلس باید خود را با ولایت فقیه سنجد دولت با مقام ولایت سنجد، اصلاً حسن نظام ما جمهوریت که ما ارزش می‌یابد به خاطر مقام ولایتش است اگر با او بسنجد تمام است.

وی در ادامه به آیاتی از سوره مبارکه عنکبوت اشاره کرد و افزود: آیا مردم می‌پندارند که این‌ها گفتند ایمان آورند ما پذیرفتیم و اینها به فتنه نمی‌افتند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سپس در خصوص مقوله فتنه پرداخت و افزود: فتنه معنایش آشوب، اضطراب، است و علت آن براساس اختلاف سلیقه و .. پیش می‌آید. موضوعی که همیشه بوده و برای شما هم هست.

وی در ادامه به نکته‌ای پرداخت و گفت: نکته جدی است که در این امتحانات قبول شد و درست بتوان از آن سربلند بیرون آمد.

آقاتهرانی در خصوص فتنه و برخورد اهل بیت با منافقین گفت: از حضرت امام صادق(ع) سئوال شد چطور در جنگ نهروان وقتی خوارج فرار کردند حضرت فرمود رهایشان کنید در حالی که این ؟؟؟؟ هم در میان آنها بود ولی در صفین حضرت می‌گوید آنها را تعقیب و با آنها برخورد کنید. حضرت صادق (ع) پاسخ داد و آنها عقبه دار بودند و اینها عقبه نداشتند.

وی خاطر نشان کرد: یک زمان آشوب و اغتشاشاتی شکل می‌گیرد پشتوانه ندارد اما یک هنگام آشوب از بیرون هدایت می‌شود، همانطور در صحبت‌های مقام معظم رهبری عزیز بزرگوار آمده وجه اغتشاش‌گران از چهار تا جوان جدا می‌کردند می‌فرمودند اغتشاش‌گرانی که وابسته به بیرون و.. هستند اینها را جدا کنید باید با اینها به جدیت برخورد کرد و برخورد و جدی هم باید برخورد کرد یعنی فرق می‌کند با تظاهراتی که یکباره در شهری شکل می‌گیرد برخی ممکنه موافقت و مخالفت بکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet