خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/05/04 12:13:00
سرویس صحن
ابوترابی در پاسخ به تذکر کاتوزیان خبر داد:

تشکیل کمیته ویژه مجلس برای بررسی وقایع پس از انتخاب

**حمیدرضا کاتوزیان با اشاره به فوت محسن روح الامینی یکی از بازداشت شدگان ناآرامی‌های اخیر گفت: ما نگران وضعیت افراد در شرایط مشابه هستیم و کسانی که فضای جامعه را نظامی کردند باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، این نماینده تهران در پایان جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 23 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: مسئولین باید دغدغه‌های مقام معظم رهبری و تاکیدات ایشان به ویژه بحث قانونگرایی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: مردم در تماس‌های مکرری که با نمایندگان داشتند این سوال را مطرح کردند که چرا در مورد فوت برخی جوانان و معترضانی که در جریان ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده‌اند، اقدام عاجلی صورت نمی‌گیرد.

عضو کمیته حقیقت یاب مجلس خاطرنشان کرد: به عنوان مثال فوق محسن روح الامین که فرزند یکی از برادران اصولگراست در هاله‌ای از ابهام باقی مانده است.

کاتوزیان گفت: این جوان در روز 18 تیر ماه دستگیر شد اما پیکر بی جان او را به خانواده‌اش تحویل دادند.

وی ادامه داد: ما نماینده مردم هستیم، ما نماینده محسن روح الامینی هستیم، ما که اصولگرایی این خانواده را می‌دانیم و مطلع هستیم که وی جزء آشوبگران نبود و تنها معترض بود.

نماینده تهران تاکید کرد: دستگیری محسن روح الامین براساس چه قانونی صورت گرفت و براساس چه قانونی با وی اینگونه رفتار شد؟

عضو کمیته حقیقت یاب مجلس با ابراز نگرانی از وضعیت افراد بازداشت شده که در شرایط مشابهی با محسن روح الامین قرار دارند، تصریح کرد: امروز مجلس شورای اسلامی نقطه امید ملت است و ضروری است حرکت جدی از سوی نمایندگان مجلس صورت بگیرد چون مسئولیت شرعی و قانونی دارند.

وی ادامه داد: کسانی که فضای جامعه را نظامی کردند باید پاسخگو باشند.

این گزارش می‌افزاید: محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: همکاران گرامی ما نسبت به رویدادهای اخیر دغدغه‌های جدی داشتند و کمیته‌ای را برای پیگیری این امور تشکیل دادند.

وی افزود: این کمیته ویژه که متشکل از نمایندگانی از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، قضایی و حقوقی و آموزش و تحقیقات می‌باشد، از امروز کار خود را برای بررسی وقایع اخیر و ارائه گزارش آغاز می‌کند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: مسئولین در همه رده‌ها نسبت به این موضوعات دغدغه دارند، نظام نسبت به این موضوع دغدغه دارد و همانطور که در حراست از اصل نظام دغدغه داریم، پیگیری این موضوعات را جدی و ضروری می‌دانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet