هدر موبایل
1396/08/09 14:21:20
سرویس دیگر رسانه‌ها
عسگراولادی:

ارتقای قیمت ارز دست دولت است/اگر یارانه ها قطع نشود گرفتاری های اقتصادی کشور تشدید می‌شود

اسدالله عسگراولادی معتقد است رشد اقتصادی کشور تا پایان سال به دلیل رکودی که در اقنصاد کشور وجود دارد، ۳ درصد خواهد بود.
ارتقای قیمت ارز دست دولت است/اگر یارانه ها قطع نشود گرفتاری های اقتصادی کشور تشدید می‌شود اسدالله عسگراولادی معتقد است رشد اقتصادی کشور تا پایان سال به دلیل رکودی که در اقنصاد کشور وجود دارد، ۳ درصد خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/79327.jpg ارتقای,قیمت,ارز,دست,دولت,است/اگر,یارانه,ها,قطع,نشود,گرفتاری,های,اقتصادی,کشور,تشدید,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اسدلله عسگراولادی، رییس اتاق بازرگانی ایران-چین افزایش اخیر قیمت ارز در بازار را تحلیل کرد و گفت: اگر نصف پول نفت را بگیریم و آن را تبدیل به پول نفت کنیم،می توانیم ارز بالای ۴ هزارتومانی را مهار کنیم. اما اگر پول نداشته باشیم دولت باید صرفه جویی را در برنامه های خود قرار دهد.

او ادامه داد:دولت باید یارانه ها را کم کند و فقط به ۲۰ درصد از جامعه یارانه پرداخت کند و یارانه مابقی افراد باید قطع شود؛زیرا اگر یارانه ها قطع نشود گرفتاری های اقتصادی کشور تشدید می شود.

عسگراولادی با تاکید بر اینکه دلار نباید در حال حاضر ۴ هزار تومان می‌شد، گفت:درحال حاضر دلار بالای ۴ هزار تومان است؛ این در حالی است که نباید دلار بالای ۴ هزار تومان می شد. دلار باید بین ۳ هزار و ۸۰۰ تومان الی ۳ هزار و ۹۰۰ تومان قرار می گرفت. اما چون دولت نتوانست بدهی های خود را پرداخت کند،ناچار شد.

او افزود:امروز بانک مرکزی دوبی درهم را بالای هزار و ۱۰۰ اعلام کرده است؛ درواقع ترقی قیمت ارز دست دولت است. چون نمی‌تواند ریال لازم را تعیین کند، از این راه برای کسری های خود راهکاری پیداکرده است.

رییس اتاق بازرگانی ایران-چین بیان کرد:اگر دولت بتواند پول نفت را  نقد بگیرد و نفت را بهتر بتوانیم بفروشیم، از سوی دیگر در هزینه های دولت صرفه جویی شود و شرکت های دولتی حراج شود، نرخ ارز را می تواند مهار کرد. در حال حاضر شرکت های دولتی همچنان زیان‌ده هستند و سوددهی ندارند.

او تاکید کرد: ۸۰ درصد اقتصاد کشور دست دولت است؛درحالی که این کار درست نیست و برای توسعه اقتصاد باید بخش خصوصی تقویت شوند.

به گزارش خبرآنلاین،عسگراولادی در رابطه با پیش بینی رشد اقتصادی تا پایان سال، گفت:رشد اقتصادی ۳ درصد است و بیشتر نخواهد شد؛زیرا همچنان رکود بر اقتصاد کشور حاکم است. هنوز کالاهایی که تولید کنیم را نمی توانیم به راحتی بفروشیم و مواد اولیه به راحتی وارد نمی شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet