هدر موبایل
1388/05/04 13:33:00
سرویس صحن

انتقاد کواکبیان از عدم پاسخگویی مسئولین هوایی در خصوص سوانح اخیر

**مصطفی کواکبیان با انتقاد از عدم پاسخگویی جدی مسئولین هوایی کشور در خصوص سوانح اخیر، گفت: مسئولین باید به فکر امنیت پروازی مردم باشند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده سمنان در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به اصل 152 قانون اساسی خاطرنشان کرد: متاسفانه شاهدیم که انگشت نگاری از حجاج ایرانی هنوز ادامه دارد حتی برخی از حجاج می‌گویند که از چشمهایشان نیز عکس برداری می‌شود.

وی از وزارت امور خارجه درخواست کرد که نسبت به این برخوردهای عجیب که در شان ملت ایران نیست تذکر دهد.

کواکبیان در بخش دیگری از تذکر خود اظهار داشت: علیرغم اینکه ما طی 10 روز گذشته بیش از 200 تن از هموطن‌هایمان را در چند سانحه از دست داده‌ایم، عجیب است که هیچ کدام از مقامات وزارت راه و ترابری در این خصوص توضیح جدی ارائه نکرده‌اند.

وی افزود: این در شرایطی که در کشورهای دنیا مرسوم است در اینگونه حوادث، مسئول مربوطه استعفا می‌دهد یا حداقل از مردم عذرخواهی می‌کند.

نماینده سمنان با بیان اینکه مردم ما برای تردد با هواپیما دلهره پیدا کرده‌اند، گفت: مسئولین موظف هستند به فکر امنیت پروازی مردم باشند.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به بخش اول تذکر کواکبیان گفت: ضروری است وزارت خارجه به موضوع حفظ شان و منزلت حجاج توجه جدی کند.

وی همچنین در خصوص تذکر دوم نماینده سمنان اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و دغدغه نمایندگان محترم، کمیسیون عمران در ایام تعطیلات مجلس در یک جلسه فوق العاده و با حضور مسئولین مربوطه به بررسی علل این حوادث پرداخت.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: همینطور قرار است روز سه شنبه مجددا کمیسیون عمران این موضوع را بررسی کند و ما منتظر نتایج این بررسی‌ها هستیم تا مساله را پیگیری کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet