هدر موبایل
1388/05/04 16:08:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی روز یکشنبه نمایندگان به وزراء

**امروز یکشنبه چهارم مرداد ماه ۱۳۸۸ نمایندگان مجلس شورای اسلامی تذکراتی را نسبت به وزراء ارائه داشتند در این بین تذکر نمایندگان به وزیر راه و ترابری به دلیل سقوط هواپیمای توپولف و ایلوشین، افزایش سوانح جاده‌ای، خروج قطار از ریل بیش از سایر وزراء بود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،محمد دهقان عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به قرائت تذکرات نمایندگان خانه ملت پرداخت .

سیدجلال یحیی زاده نماینده تفت و میبد به رئیس جمهور دستور تسریع در اجرایی شدن طرح‌های مهم سفر استان یزد به خصوص آبرسانی، گازرسانی و پتروشیمی به وزیر امور خارجه، پیگیری قاطع در قبال دولت چین به علت کشتار بیرحمانه صدها نفر از مسلمانان و نیز به دولت آلمان به علت قتل بانوی محجبه مصری در دادگاه آن کشور، به وزیر محترم راه و ترابری در خصوص ضرورت نوسازی ناوگان هوایی با توجه به سوانح چند ساله اخیر، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضرورت تجلیل از پدر ادبیات داستانی مرحوم مهدی آذریزدی و تاسیس بنیاد فرهنگی به نام ایشان تذکر داد.

امیدوار رضایی، نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رسیدگی به وضع بد بهداشتی زندان‌های کشورتذکر داد.

اسدالله عباسی، نماینده رودسر و املش در مجلس به وزیر راه و ترابری، رسیدگی به علت تعطیلی طرح بزرگراه املش، شلمان و تامین اعتبارات مورد نیاز آن تذکر داد.

مصطفی کواکبیان، نماینده مردم سمنان در مجلس به وزیر راه و ترابری، لزوم پاسخگویی به افکار عمومی در خصوص سوانح هوایی اخیر، بررسی علت بی‌توجهی به حوادث و تصادفات جاده‌ای سمنان - تهران به خصوص عبدل آباد به گرمسار تذکر داد.

شریف حسینی، نماینده مردم اهواز در مجلس به وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام تاخیرات بیش از حد پروازهای داخلی استان خوزستان تذکر داد.

حسین دهدشتی نماینده آبادان در مجلس، به وزیر راه و ترابری، ضرورت نظارت، توجه و دقت در پیشگیری از بروز دو سانحه دلخراش و تاسف بار در هفته اخیر، به وزیر آموزش و پرورش سوء تدبیر مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در عزل و نصب رئیس آموزش و پرورش آبادان تذکر داد.

عزیز اکبریان نماینده مردم کرج در مجلس به وزیر نیرو، رسیدگی به مشکلات آب آشامیدنی شهر اشتهارد تذکر داد.

وکیل سپه امیرلو، نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار به وزیر کار و امور اجتماعی، تامین اعتبارات لازم برای ادامه پژوهشکده فنی حرفه‌ای پارس آباد تذکر داد.

نصرالله ترابی نماینده شهرکرد در مجلس به وزیر امور اقتصادی و دارایی، لزوم برقراری و دریافت سهام عدالت برای کارگران و کارکنان شهرداری تذکر داد.

محمدحسین فرهنگی، نماینده تبریز در مجلس به وزیر کشور، ضرورت توجه دو موضع اشتغال و مسکن در استان آذربایجان شرقی، به رئیس جمهور محترم و وزرای نیرو، آموزش و پرورش و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ضرورت اجرای کاربری‌های عمومی طرح مسکن مهر در استان آذربایجان شرقی تذکر داد.

محمد دهقان نماینده طرقبه و چناران به وزیر راه و ترابری و رئیس جمهور محترم ضرورت پاسخگویی به علت دو حادثه هوایی در طول یک هفته و حادثه قطار تهران - مشهد تذکر داد. 

حسن غفوری فرد نماینده تهران،جاسم ساعدی نماینده شوش و دانیال و محمددهقان نماینده چناران و طرقبه به وزرای اطلاعات، کشور و دادگستری تسریع در رسیدگی پرونده دستگیر شدگان مربوط به اغتشاشات اخیر و تبیین علت وفات یا کشته شدن برخی از زندانیان تذکر داد.

ناصری نماینده گرگان در مجلس به وزیر جهادکشاورزی تسریع در اعلام تضمین خرید گوجه فرنگی استان گلستان به وزیر نیرو تسریع در تخصیص اعتبار لازم برای علاج بخش سد اسوم گیر تذکر داد.

طاهرپور نماینده تویسرکان در مجلس به وزیر بهداشت درمان آموزش پزشکی در خصوص پرداخت کارانه معوقه پزشکان متخصص تویسرکان تذکر داد.

 خلیل حیات مقدم نماینده مردم بندر ماهشهر در مجلس به وزیر راه و ترابری درباره اعلام عدم اجرای دو خطه نمودن جاده ماهشهر - هندیجان - بندر دیلم با توجه به گذشت بیش از 3 سال، به وزیر نفت لزوم به کارگیری نیروهای خلاق و توانمند بومی در صنایع پتروشیمی، لزوم اجرای مصوبه هیات وزیران مربوط به سال 1385 استان خوزستان در خصوص احداث جاده دو خطه ماهشهر - هندیجان تذکر داد.

همچنین مجمع نمایندگان استان یزد درگذشت پدر ادبیات داستانی کودکان مهدی آذریزدی را تسلیت گفت.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet