شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/05/04 12:41:00
سرویس صحن

اعلام اطاعت 205 نماینده مجلس از مقام عظمای ولایت

**۲۰۵ نماینده مجلس شورای اسلامی طی بیانیه‌ای ضمن اعلام اطاعت از مقام عظمای ولایت تاکید کردند تنها در سایه ولایت‌پذیری مسوولان است که خدمت‌گزاری به مردم محقق، مشکلات حل و دسیسه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، متن کامل این بیانیه که در پایان جلسه علنی مجلس قرائت شد به این شرح است:

محضر مبارک حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دامت برکاته

با سلام و درود بر آن حکیم فرزانه و تبریک فرا رسیدن اعیاد نورانی شعبانیه، ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مرور حوادث روزهای پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و به ویژه حوادثی که در هفته گذشته رخ داد بر خود لازم می‌دانیم بار دیگر ضمن اعلام آمادگی برای تحقق آرمان‌های امام راحل که آن را تنها در اجرای فرامین آن رهبر فرزانه می‌دانیم بیعت مجددمان با مقتدای خود را اعلام کنیم.

درایت و هوشیاری آن رهبر فرزانه همچون گذشته عطر و رایحه‌ خمینی کبیر را به مشام همه ما رساند.

تاکید حضرتعالی بر نقش نخبگان در تحقق آرامش و امنیت جامعه و مراقبت از گفتن‌ها و نگفتن‌ها و همچنین لزوم تحقق وحدت و جلوگیری از به وجود آمدن شکاف و اختلاف بین مسوولان ما را به تعمق و تفکر در رفتار تمام مسوولان نظام اسلامی واداشت و قطعا ما نمایندگان مجلس خود را بی‌نیاز از این تذکرات دلسوزانه نمی‌دانیم و ضمن دعوت از همه‌ مسوولان و نخبگان تمام تلاش‌مان را برای تحقق این فرامین به کار خواهیم بست.

در ادامه این بیانیه آمده است: ای رهبر آزاده، ما نمایندگان مردم در خانه‌ ملت با صراحت و بر اساس مبانی شرعی و اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی اعلام می‌کنیم که مشروعیت تمام مناصب در نظام جمهوری اسلامی در همسویی جهت‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های ایشان با جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های تایید شده ولایت فقیه است. بدون شک در طول 30 سال گذشته مردم که همواره در نظام اسلامی پشتوانه و معیار مقبولیت نظام بوده‌اند، بر اساس اصول صریح قانون اساسی آراء خود را به صندوق‌های رای ریخته و مدیران و نمایندگان خود را در کلیه سطوح انتخاب کردند و بر همین اساس نیز تا ولی فقیه رای ملت را تنفیذ نکند رییس جمهور که دومین مقام رسمی کشور است مشروعیت نمی‌یابد.

به همین جهت اعلام می‌کنیم که میزان ارادت، حمایت و همکاری ملت ایران و ما نمایندگان مردم با مدیران اجرایی و خادمان کشور با هر سابقه‌ای در تاریخ 30 ساله انقلاب به تناسب میزان ارادت و همسویی ایشان با سیاست‌ها و اوامر ولایت رقم خواهد خورد.

رهبرا، بیانیه مهم و تاریخی نمایندگان مجلس خبرگان رهبری که در آن با اشاره به ریشه‌یابی برخی حوادث روزهای اخیر از نقش شگرف ولایت فقیه و رهبری حضرتعالی در مدیریت این حوادث سخن به میان آمده بود، بار دیگر اهمیت این مجموعه‌ مهم و تاثیرگذار را به همگان ثابت کرد و دوراندیشی معمار بزرگ انقلاب را یادآور شد.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری که هوشیارانه حوادث کشور را رصد می‌کنند حمایت قاطع خود را از این بیانیه تاریخی اعلام می‌کنیم.

در پایان یک‌بار دیگر ضمن اعلام اطاعت کامل خود از مقام عظمای ولایت تاکید می‌کنیم که تنها در سایه ولایت‌پذیری مسوولان نظام اسلامی است که خدمت‌گزاری به مردم محقق، مشکلات حل و دسیسه‌های دشمنان خنثی می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet