هدر موبایل
1396/08/10 13:01:17
سرویس فرهنگی
ذوالقدر خبر داد:

کمیسیون مشترکی برای بررسی طرح خروج زنان از کشور تشکیل می‌شود/ حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های فرهنگی و امنیت

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قرار است کمیسیون مشترکی متشکل از نمایندگان کمیسیون فرهنگی و امنیت به منظور بررسی طرح خروج زنان از کشور تشکیل شود، گفت: خانم‌ها سیاوشی و سلحشوری ازکمیسیون فرهنگی در آن عضویت خواهند داشت.
کمیسیون مشترکی برای بررسی طرح خروج زنان از کشور تشکیل می‌شود/ حضور نمایندگانی از کمیسیون‌های فرهنگی و امنیت عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قرار است کمیسیون مشترکی متشکل از نمایندگان کمیسیون فرهنگی و امنیت به منظور بررسی طرح خروج زنان از کشور تشکیل شود، گفت: خانم‌ها سیاوشی و سلحشوری ازکمیسیون فرهنگی در آن عضویت خواهند داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201703103068273397.jpg کمیسیون,مشترکی,برای,بررسی,طرح,خروج,زنان,از,کشور,تشکیل,می‌شود/,حضور,نمایندگانی,از,کمیسیون‌های,فرهنگی,و,امنیت Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سرنوشت طرح خروج زنان نخبه فرهنگی، ورزشی، علمی، سیاسی و... از کشور بدون نیاز به اذن همسر، گفت: براساس قوانین، زنان برای خروج از کشور نیازمند اجازه همسران خود هستند و در این مورد استثنائی نیز برای زنان ورزشکار یا نخبه در نظر گرفته نشده است اما این طرح که توسط فراکسیون زنان مجلس تدوین شده است به دبنال تسهیل شرایط برای زنان نخبه بوده و اکنون در حال بررسی در کمیسون‌های مختلف است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرار است کمیسیون مشترکی متشکل از نمایندگان کمیسیون فرهنگی و امنیت به منظور چکش کاری و اصلاح برخی مواد دارای ابهام طرح تشکیل شود.

وی بیان کرد: طیبه سیاوشی شاه عنایتی و پروانه سلحشوری نمایندگان کمیسیون فرهنگی در این کمیسیون مشترک خواهند بود و قرار است کمیسیون امنیت نیز به زودی نمایندگان خود را به این کمیسیون مشترک معرفی کنند.

ذوالقدر با بیان اینکه عدم اجازه خروج زنان از کشور در سال‌های اخیر به‌ویژه برای برخی ورزشکاران زن مشکلاتی را به وجود آورده است، تا جایی که تسهیل برای خروج زنان از کشور جزو مطالبات مهم زنان شده است، گفت: با افزایش تعداد نمایندگان زن در مجلس، زنان امیدوار به ایجاد تغییرات قانونی به نفع زنان در مجلس دهم هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان همواره برای خروج از کشور با موانعی روبه‌رو بوده‌اند که نمی‌توان مشکلات  آن‌ها را در این زمینه کتمان کرد، افزود: حال اگر زنان برجسته کشور که در عرصه‌های مختلف ورزشی، علمی، سیاسی و... خوش درخشیدند، عدم اجازه خروج از کشور را از همسرشان دریافت نکنند وضعیت بدتر هم می‌شود، چراکه سال‌ها زحمات‌شان به باد رفته و در اینجا دولت نیز متحمل هزینه‌های بسیار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet