هدر موبایل
1396/08/10 12:41:13
سرویس دیگر رسانه‌ها
آیت الله یزدی:

احترام به حقوق اقلیت‌های دینی از وظایف حاکمیت است/ شورای نگهبان مخالف حقوق شهروندی نیست

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: احترام به حقوق اقلیت‌های دینی، از وظایف حاکمیت است و در قانون اساسی هم به آنها تاکید شده است و باید محفوظ بماند.
احترام به حقوق اقلیت‌های دینی از وظایف حاکمیت است/ شورای نگهبان مخالف حقوق شهروندی نیست رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: احترام به حقوق اقلیت‌های دینی، از وظایف حاکمیت است و در قانون اساسی هم به آنها تاکید شده است و باید محفوظ بماند. https://cdn.icana.ir/d/019/43177.jpg احترام,به,حقوق,اقلیت‌های,دینی,از,وظایف,حاکمیت,است/,شورای,نگهبان,مخالف,حقوق,شهروندی,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ آیت الله محمد یزدی با بیان این مطلب، افزود: همین دوره قبل هم نامه نوشتم که آقای لاریجانی دوره شما تمام می‌شود؛ اگر می‌خواهید برای خدا کاری را انجام دهید این قانون انتخابات را درست کنید.

وی ادامه داد: یعنی چه، کسی که سواد ندارد برای رییس جمهور شدن اسم می‌نویسد! این قانون ضعیف است که هزار و چند نفر برای ریاست جمهوری اسم می‌نویسند.

یزدی خاطرنشان کرد:بهتر بود قبل از طرح این مساله، با حقوقدانان و فقها مشورت می‌کردند و از دلایل قانونی و شرعی این کار مطلع می‌شدند.

وی ادامه داد: تصریح می‌کنم که احترام به حقوق اقلیت‌های دینی، از وظایف حاکمیت است و در قانون اساسی هم به آنها تاکید شده است و باید محفوظ بماند.

به گزارش ایسنا، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه در پایان تاکید کرد: اقلیت‌های محترم بدانند که شورای نگهبان مخالف حقوق شهروندی نیست، آن‌ها هم مثل همه مردم در کشور ما در حال زندگی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet