ایام محرم 1398
1388/05/04 18:37:00
سرویس صحن
قنبری در تذکری آیین نامه ای خواستار شد

وزارت خارجه پیگیر مشکل غبارآلود بودن غرب و جنوب کشور باشد

**نماینده ایلام خواستار پیگیری وزارت امور خارجه و سازمان محیط زیست برای رفع مشکل آلودگی و غبار غرب و جنوب کشور شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، داریوش قنبری در جلسه علنی امروز مجلس، طی یک تذکر آئین نامه ای اظهار داشت: چندین بار به وزیر امور خارجه و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص  آلودگی و غباری که غرب و جنوب کشور را فرا گرفته تذکرداده ایم؛ اما متاسفانه هیچ اقدامی در این رابطه یا صورت نگرفته و یا اگر هم صورت گرفته؛ هیچ پاسخی به تذکرات نمایندگان داده نشده است.

وی افزود: با رسیدن دامنه‌ گرد و غبار به تهران، همه شاهد بودند که این وضع قابل تحمل نیست و شهر را تعطیل کردند، اما مردم مناطق غرب و جنوب کشور، سال‌هاست که با این فاجعه زیست محیطی سر می‌کنند.

قنبری با بیان اینکه در ایلام هوا برای تنفس وجود ندارد،گفت: وضعیت زندگی به شکلی است که مردم اعلام کرده‌اند که برای مهاجرت به سایر مناطق کشور اقدام خواهند کرد.

نماینده ایلام یادآور شد: باید هر چه سریع‌تر جلوی این فاجعه زیست محیطی گرفته شود و جا دارد که مجلس هم به عنوان بحث ملی وارد قضیه شود.

وی کشورهای عراق، سوریه و عربستان را دراین رابطه مسئول دانست و خاطر نشان کرد: وزارت خارجه باید این مسوولیت را به این کشورها یادآور شود، تا برای حفظ سلامت مردم، بیابان‌هایشان را پاک‌سازی کنند.

محمد حسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به این تذکر گفت: طبق اطلاعات واصله، وزارت امورخارجه و مجلس، پیگیر موضوع هستند؛ چون این موضوع باید با یک تصمیم مشترک و عزم و اراده جدی بین چند کشور همسایه سامان داده شود.

وی افزود: رییس مجلس نیز در سفر به عراق این مسئله را با نخست‌وزیر و مسئولان ارشد عراق مطرح کرد و امیدواریم تا با یک تصمیم مشترک این موضوع مهم و جدی سامان‌دهی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet