هدر موبایل
1388/05/05 09:27:00
سرویس سیاسی
کارنامه دولت نهم -2

مقدسی: دولت نهم در شعار موفق اما در عمل نوسان داشت

**عضو هیئت رییسه کمیسیون اجتماعی، با بیان اینکه شعارها و عملکرد دولت نهم در یک نگاه کلی نمره قبولی می‌گیرد، گفت: در مقابل، اگر به صورت تفکیکی برنامه‌ها را بررسی کنیم، نوسان‌های زیادی در بحث عدالت گستری دولت مشاهده خواهیم کرد.

"هادی مقدسی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت، مهمترین محور شعارها و برنامه‌های دولت نهم در بحث‌های اجتماعی را عدالت اجتماعی ذکر کرد.

وی یکی از دلایل موفقیت را همراهی نزدیک مجلس با دولت ذکر کرد و افزود: یکی از موفقیت‌هایی که در بخش اجتماعی صورت گرفت، مربوط به تامین اجتماعی و اجرای اصل 29 قانون اساسی بود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی یادآور شد: نمایندگان مجلس با همراهی نزدیک خود توانستند، در جهت افزایش چترحمایتی نسبت به اقشار محروم و مغفول گام های موثری بردارند و پس از سی سال، قالیبافان، باربران، رانندگان و اقشار محروم را تحت پوشش تامین اجتماعی در آورند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: دولت و مجلس توانستند در جهت رسیدگی به وضعیت خانواده‌های محروم اقدام‌های خوب و متناسبی صورت دهند، از این بین بحث سهام عدالت هم موضوع حائز توجهی بود.

وی در خصوص برنامه پنجم توسعه و حوزه‌ اجتماعی گفت: در ابلاغ سیاست‌های برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یک نکته بسیار ظریف و حائز توجهی وجود دارد، و آن بحث "عدالت و پیشرفت توأمان" است که باید نسبت به آن توجه اساسی شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص عدالت و پیشرفت توأمان، گفت: منظور از عدالت و پیشرفت توأمان که مقام معظم رهبری ابلاغ فرمودند، این است که رییس جمهور به رغم محرومیت زادیی باید توسعه و پیشرفت را همزمان در کنار عدالت مدنظر قرار دهد.

وی خاطر نشان کرد: براساس گفته‌های مسئولان، دولت در ایجاد اشتغال و طرح‌های زود بازده و توسعه تعاون، گامهای خوبی برداشته و پیشرفت‌هایی را هم داشته است. اما باید توجه داشت، تمام این مباحث باید در کنارهم و با هم انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet