هدر موبایل
1396/08/14 19:58:54
سرویس اجتماعی
حضرت پور عنوان کرد:

اطاله دادرسی از عوامل موثر در وقوع قتل‌های فجیع در کشور/ 30 میلیون نفر درگیر سیستم قضایی هستند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ۳۰ میلیون نفر در کشور درگیر سیستم قضایی هستند، تصریح کرد: با وقفه در رسیدگی به پرونده‌ها جو عمومی جامعه دچار اختلال و زمینه وقوع قتل‌های فجیع در کشور فراهم می‌شود.
اطاله دادرسی از عوامل موثر در وقوع قتل‌های فجیع در کشور/ 30 میلیون نفر درگیر سیستم قضایی هستند عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه 30 میلیون نفر در کشور درگیر سیستم قضایی هستند، تصریح کرد: با وقفه در رسیدگی به پرونده‌ها جو عمومی جامعه دچار اختلال و زمینه وقوع قتل‌های فجیع در کشور فراهم می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201710105084453368.jpg اطاله,دادرسی,از,عوامل,موثر,در,وقوع,قتل‌های,فجیع,در,کشور/,30,میلیون,نفر,درگیر,سیستم,قضایی,هستند Icana

روح‌الله حضرت‌پور  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به گسترش خشونت و افزایش  قتل های فجیع در کشور طی ماه های اخیر، گفت: عدم نظارت خانواده بر رفتار فرزندان، ناهنجاری های اجتماعی و اقتصادی، عدم آموزش و آگاهی درست افراد، اعتیاد، ضعف نظارت سیستم قضایی و عدم برخورد جدی با اراذل و اوباش و همچنین رسیدگی سریع به پرونده های قضایی می تواند از جمله عوامل موثر در افزایش قتل های دلخراش و فجیع باشد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آموزش و اطلاع رسانی زمینه ساز پیشگیری از وقوع جرم است، تصریح کرد: مشکلات فرهنگی، اجتماعی  و اقتصادی در افزایش جرم و قتل در کشور موثر است و باید برای کاهش چنین معضلاتی وضعیت اقتصادی جامعه بهبود و به سمت آموزش عمومی شهروندان گام برداشت؛ البته اعتیاد نیز به عنوان عاملی موثر در افزایش بزهکاری و قتل نقش داشته و می طلبد تمامی دستگاه ها با همکاری هماهنگ در جهت مبارزه با مواد مخدر گامی جدی بردارند.

وی اطاله دادرسی را از جمله عوامل موثر در وقوع قتل های فجیع دانست و گفت: متاسفانه در حال حاضر 15 میلیون پرونده قضایی در نوبت بررسی قرار دارد و در واقع از 80 میلیون نفر جمعیت کشور 30 میلیون درگیر سیستم قضایی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قضایی را در پیشگیری از وقوع قتل موثر دانست و افزود: متاسفانه رسیدگی به پرونده ها 4 تا 6 ماه زمان می برد بنابراین با وقفه در رسیدگی به پرونده ها جو عمومی جامعه دچار اختلال و زمینه وقوع چنین قتل هایی فراهم می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس دهم، با بیان اینکه تعداد شعبات رسیدگی به پرونده های قضایی باید افزایش یابد، ادامه داد: برای رسیدگی سریع تر به پرونده ها باید تعداد شعبات افزایش و در رسیدگی به پرونده ها تعجیل شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس  شورای اسلامی، با یادآوری اینکه روند رسیدگی به پرونده مجرمان باید با نهایت دقت انجام شود، تصریح کرد: جرائم متعدد مجرمان باید به دقت مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد و قضات نباید هیچ تخفیفی در این رابطه  قائل شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet