ایام محرم 1398
1388/05/05 12:01:00
سرویس سیاسی
کارنامه دولت نهم -5

نصیرپور: عملکرد دولت در بخش اجتماعی متناسب با شعارها بود

**نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: مجموعه فعالیت‌های دولت نهم در نگاه کلی در بخش اجتماعی متناسب و همراستا با شعارهای آن بوده است.

"مجید نصیرپور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: مردم توقع و انتظار دارند مشکلات آنها در زمینه‌ بیمه همگانی، کاهش نرخ بیکاری در راستای عدالت محوری تحقق یابد.

نماینده مردم سراب در مجلس گفت: باید توجه داشت فعالیت‌های دولت‌ها در حوزه اجتماعی نباید صرفاً به مباحث مددجویی ختم شود.

نصیرپور خاطر نشان کرد: بخش اجتماعی به دلیل نخست اهمیت وسپس تاثیری که بر سایر بخش‌ها از جمله سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواهد داشت می‌تواند بسیار مورد اهمیت و مهم باشد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی خاطر نشان کرد: اگر کشوری از لحاظ بیمه خدمات درمانی در سطح ممتاز و نرخ بیکاری درآن پایین باشد به طور ممتاز می‌تواند اثرات مستقیمی بر زندگی اجتماعی، بنیانهای خانوادگی و .. داشته و از وارد شدن بخش‌های از جامعه به بزهکاری، قاچاق مواد مخدر و طلاق جلوگیری کند.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: افزایش اشتغال به معنی تثبیت امنیت اجتماعی و کاهش مشکلات مردم خواهد بود.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد:‌ باید جهت‌گیری بیشتر در زمینه بیمه‌های اجتماعی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: دولت دهم باید در برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با استراتژی خاص در جهت گسترش چترحمایتی اجتماعی خود برسد آحاد جامعه عمل کند.

نصیرپور یادآور شد: دولت اگر بخواهد موفق عمل کند هم به برنامه‌های کوتاه مدت توجه کند هم به برنامه‌های میان مدت و بلند مدت، به نحوی که می‌تواند علاوه بر اقداماتی که به انجام می‌رساند با رایزنی‌ با نمایندگان مجلس شرایط را برای اجرایی شدن برنامه‌های بلند مدت و میان مدت خود در برنامه پنجم توسعه فراهم کند.

وی در پایان یادآور شد: باتوجه به آن که برنامه‌های اجتماعی متاثر از سیاست‌های دولت به شمار می‌رود در نتیجه حرکت در راستای چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه یک شرط اصلی و لازم محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet