هدر موبایل
1396/08/13 18:36:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صادقی:

ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیازمند تحول بنیادین در نظام آموزش کشور است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیاز به یک تحول بنیادین در نظام آموزش کشور داریم تا فرد بتواند خلاق و اجتماعی با مهارت های گسترده باشد .
ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیازمند تحول بنیادین در نظام آموزش کشور است عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: برای ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیاز به یک تحول بنیادین در نظام آموزش کشور داریم تا فرد بتواند خلاق و اجتماعی با مهارت های گسترده باشد . https://cdn.icana.ir/d/019/201711106275708292.jpg ارتباط,بین,دانشگاه,و,صنعت,نیازمند,تحول,بنیادین,در,نظام,آموزش,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ برنامه "مناظره" رادیو گفت و گو با موضوع وضعیت و کارکرد مرکز ملی نیازسنجی مهارت و با حضور محمود صادقی عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

محمود صادقی نماینده مجلس با بیان اینکه موضوع ارتباط صنعت و دانشگاه یک مبحث قدیمی است، اظهار داشت: با وجود توفیقات نسبی که در این عرصه به وجود آمده است، اما انتظارات برآورده نشده است. این موضوع به نظام آموزش و آموزش و پرورش بر می گردد که در این نظام، اساسا فراگیری مهارت های زندگی اجتماعی نادیده گرفته شده است.

وی تاکید کرد: نیاز داریم از دوران ابتدایی و حتی پیش دبستانی نظام آموزشی را متحول کنیم و به این موضوع توجه کنیم که صرف محفوظات نمی تواند فرد را برای زندگی آماده کند و باید مهارت های اجتماعی و ارزش های اخلاقی آموزش داده شود. در واقع برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت نیاز به ایجاد یک تحول بنیادین در نظام آموزش کشور داریم تا فرد بتواند فردی خلاق و اجتماعی با مهارت های گسترده باشد.

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به آموزش عالی اظهارداشت:در این بخش نیز نظام آموزشی باید به سمت نیازها معطوف شود و توسعه آموزشی غیر هدفمند نباشد. از سوی دیگر بخش صنعت نیز نیازمند تغیبرات گسترده است زیرا صنعت کشور یک صنعت وابسته است و با وجود افراد متخصص نیازهای خود را از طرق دیگر تامین می کند و به تولید دانش بومی توجه نمی کند. 

وی با تصریح بر اینکه معضلات آموزش عالی ریشه ای است، عنوان داشت: این معضلات عمدتا به مدیریت آموزش عالی بر می گردد زیرا اساسا یک مدیریت یک پارچه نداریم که ماموریتی به وزارت علوم ارائه دهیم و چهار سال بعد از آن نتیجه بخواهیم. متاسفانه دچار یک از هم گسیختگی و عدم انسجام و همچنین تداخل وظایف و اختیارات در حوزه آموزش عالی هستیم. بسیاری از وزرای گذشته تصریح کردند، در خوشبینانه ترین حالت تنها 30 درصد اختیارات دارد و 70 درصد مربوط به دیگر نهادهای موازی است و عمده از هم گسیختگی مربوط به این بخش است. 

صادقی تصریح کرد: همچنان می توانیم خوشبینانه نسبت به آینده و ایجاد ارتباط گسترده میان صنعت و دانشگاه نگاه کنیم اما تا زمانی که نظام مدیریتی و از هم گسیختگی حاصل از آن وجود داشته باشد، نمی توانیم آینده خوبی را در این زمینه متصور باشیم. 
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet