خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/08/15 12:27:45
سرویس فرهنگی
ابراهیمی خبر داد:

سفر نامحسوس چند نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در راهپیمایی اربعین حسینی(ع)/ تدوین گزارش از موانع و مشکلات سفر

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور نامحسوس برخی اعضای کمیسیون متبوعش در راهپیمایی عقیدتی سیاسی اربعین برای تهیه گزارش و بررسی موانع و مشکلات این سفر مهم معنوی خبر داد.
سفر نامحسوس چند نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در راهپیمایی اربعین حسینی(ع)/ تدوین گزارش از موانع و مشکلات سفر عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور نامحسوس برخی اعضای کمیسیون متبوعش در راهپیمایی عقیدتی سیاسی اربعین برای تهیه گزارش و بررسی موانع و مشکلات این سفر مهم معنوی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102455248182.jpg سفر,نامحسوس,چند,نفر,از,اعضای,کمیسیون,فرهنگی,مجلس,در,راهپیمایی,اربعین,حسینی(ع)/,تدوین,گزارش,از,موانع,و,مشکلات,سفر Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سودجویی برخی افراد در ایام اربعین حسینی(ع) به ویژه در موضوع صدور روادید و نرخ وسایل حمل و نقل عمومی، گفت: در همین راستا هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی تصمیم گرفت برخی از اعضای کمیسیون را مأمور به سفر به اربعین حسینی کند تا به صورت نامحسوس و به مانند یک زائر عادی از تهران تا کربلا در خصوص موانع و مشکلات سفر گزارشی تهیه کند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شد زمان و اسامی نمایندگانی که قرار است این مأموریت را انجام می‌دهند، رسانه‌ای نشود، ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس با توجه به اهمیت موضوع راهپیمایی عقیدتی سیاسی اربعین و حجم بالای زائران در این ایام چنین تصمیمی را اتخاذ کرد و حتی ستاد اربعین نیز از این مأموریت اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بی‌اطلاع هستند.

وی تأکید کرد: گزارش تدوینی از سوی اعضا در این خصوص در نشست کمیسیون فرهنگی پس از ایام اربعین حسینی(ع) قرائت خواهد شد و برای بهبود سفر زوار برای سال‌های پیش رو با حضور مسئولان امر تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

ابراهیمی درباره لغو روادید میان دو کشور ایران و عراق، توضیح داد: قطعا طرف عراقی موافق لغو روادید نخواهد بود چراکه در این ایام کشور عراق درآمد بالایی از زائران کسب می‌کند که البته عمده این در آمدها نیز صرف زیرساخت‌های این سفر معنوی می‌شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی لغو روادید در سال‌های آتی بین دو کشور ایران و عراق را یکی از ضرورت‌های میان دو کشور خواند و تصریح کرد: این موضوع مهم برای تردد راحت دو کشور باید در دستور کار وزارت امور خارجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet