هدر موبایل
1396/08/15 14:55:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن بیکی:

اظهارات نابخردانه سعد حریری دنباله ادعاهای اسرائیل و آمریکا است

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:آمریکایی‌ها امروز ناچار شده‌اند که دست به دامن افرادی مثل سعد حریری شوند تا نقشه‌شان را اجرا کنند؛ وگرنه ما هم می‌دانیم که حریری فردی شکست خورده است مثل بارزانی که اهدافش به جایی نرسید.
اظهارات نابخردانه سعد حریری دنباله ادعاهای اسرائیل و آمریکا است عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:آمریکایی‌ها امروز ناچار شده‌اند که دست به دامن افرادی مثل سعد حریری شوند تا نقشه‌شان را اجرا کنند؛ وگرنه ما هم می‌دانیم که حریری فردی شکست خورده است مثل بارزانی که اهدافش به جایی نرسید. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109241584372.jpg اظهارات,نابخردانه,سعد,حریری,دنباله,ادعاهای,اسرائیل,و,آمریکا,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ابوالفضل حسن بیکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس پیرامون استعفای سعد حریری از نخست وزیری لبنان و اظهارات غیرمتعارف او درباره ایران و کشورهای منطقه عنوان کرد: خوشبختانه امروز هم مردم منطقه و هم جهان، می‌دانند که کشور ایران در امور هیچ کشوری دخالت نمی‌کند؛ به جز کشورهایی مثل عراق یا سوریه که خودشان از ما درخواست اقدامات مستشاری و یا مشورتی داشته باشند.

وی افزود: اقدامات ایران در سطح بین‌المللی طوری بوده که ما را بعنوان کشوری قانونمدار معرفی می‌کنند. نمونه‌اش اظهارات یوکیا آمانو در مورد صداقت ایران درباره برجام است که دقیقا مشت محکمی به اراجیف آمریکایی‌ها بود.

حسن بیکی با بیان اینکه هدف آمریکا در خاورمیانه، همواره سوءاستفاده و متشنج کردن امور کشورهای منطقه است، گفت: اقدامات آمریکا و نقشه‌هایشان از همان چند دهه پیش با ظهور انقلاب و حاکمیت نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران، نقش بر آب شده و همچنان ادامه دارد.

وی در این باره توضیح داد: در دوران انقلاب با اقداماتی مثل کودتا سعی کردند خللی در کشور ما وارد کنند و بعد هم با راه‌اندازی جنگ تحمیلی این مسیر را ادامه دادند ولی ملت ما در قبال این دشمنی‌ها، سربلند بیرون آمد.

این عضو کمسیون امنیت ملی و سیاسیت خارجی مجلس عنوان کرد: آمریکا دنبال ایجاد جهان تک قطبی‌ است چنانکه در این سال‌ها نیز داعش را ایجاد کرد تا نقشه خودش را بدست داعشی‌ها عملیاتی کند. اما اینک آمریکا کشوری است که میلیون‌ها دلار بدهی و کسری بودجه دارد. حتی تاب هیچ حرکت نظامی در هیچ کجا را ندارد. بنابراین مجبورند سراغ پرورش عنصری همچون داعش بروند.

حسن بیکی در واکنش به اظهارات سعد حریری پیرامون دخالت ایران در کشورهای منطقه نیز گفت: وقتی کشورها خودشان داوطلبانه از ایران کمک می‌خواهند، آن وقت است که ایران نیز کمک مستشاری و فکری می‌دهد. این مردم دیگر کشورها مثل سوریه و عراق هستند که اتفاقا امروز از بسیج ما الگو می‌گیرند.

نماینده مردم دامغان در مجلس با بیان اینکه آمریکا در وضعیت فعلی دچار سردرگمی شده، گفت: کشورهایی مثل ایران، روسیه، ترکیه، قطر، سوریه، لبنان، یمن و ... در کنار مقاومت ایستاده‌اند و ایران بعنوان کشور اول منطقه، نخ تسبیح این جریان است. ایدئولوژی ما قرآنی است و همیشه به دنبال صلح بوده و هستیم.

حسن بیکی با اشاره به اینکه آمریکا در منطقه خاورمیانه تنها عربستان را در کنار خود دارد، تأکید داشت: خود عربستان درحال فروپاشی است. حتی می‌بینید که سران یمن نیز در چه وضعیتی هستند. امارات هم که حسابش مشخص است. مطمئن باشید که همه اهداف آمریکا نقش بر آب شده است.

وی توضیح داد: آمریکایی‌ها امروز ناچار شده‌اند که دست به دامن کشور کوچکی به اسم لبنان آنهم افرادی مثل سعد حریری شوند تا نقشه‌شان را اجرا کنند. وگرنه ما هم می‌دانیم که حریری فردی شکست خورده است مثل بارزانی که اهدافش به جایی نرسید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اعتقاد بر اینکه امروز حریری دنباله‌رو حرف‌های اسرائیل و آمریکاست، گفت: با این کارها می‌خواهند تزلزلی در جامعه لبنان بوجود بیاورند اما مردم لبنان در کنار هم قرار گرفته‌اند.

حسن بیکی همچنین گفت: آمریکایی‌ها با استعفا و اظهارات نابخردانه حریری آخرین تیرشان را هم رها کردند. ایران را بهانه قرار دادند و بدون هیچ مدرکی دم از دخالت ایران در امور کشورها می‌زنند. اتفاقا حزب‌الله نیازی به دخالت ایران ندارد. اینقدر در میان مردم لبنان و کشورها قدرتمند و محبوب است که حتی به مردم سوریه نیز کمک می‌کند.

این عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: آمریکا بازی را باخته است. وقتی جمهوری اسلامی در منطقه محوریت گرفته و حداقل 10 کشور را سازماندهی می‌کند و کشورهایی بسیاری مثل آذربایجان نیز ارتباط جدید و دوستانه‌ای می‌گیرد، پس چاره‌ای برای آمریکا باقی نمی‌ماند جز ایجاد سر و صدا مثل همین ماجرای سعد حریری که طعمه تصمیمات نابجای ترامپ شده است.

به گزارش آنا،نماینده مردم دامغان در مجلس یادآور شد: دولت حریری در این حرکت بچگانه شکست خواهد خورد چون لبنان و حزب‌الله قوی است. تهمت‌های حریری نیز بی‌اساس و بی‌مدرک است. دنیا هم نمی‌پذیرد کشوری که حزب‌الله را دارد؛ آن هم با قدرتی که توانسته جلوی داعش بایستند، نیازی به مداخله ایران در امورش را داشته باشد. ادعاهای حریری واهی است و حتی در مجامع بین‌المللی نیز قابل پیگیرد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet