ایام محرم 1398
1388/05/04 21:39:00
سرویس بین الملل
از سوی رییس مجمع عالی خلق کره صورت گرفت:

دعوت از لاریجانی برای سفر به کره شمالی

**سفیر کره شمالی در ایران در دیدار با رییس مجلس شورای اسلامی دعوت رییس مجمع عالی خلق کره برای دیدار لاریجانی از این کشور را به وی ابلاغ کرد.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" در دیدار "سوسه پیونگ " سفیر کره شمالی در کشورمان با اشاره به روابط تاریخی و مستحکم دو کشور در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: دو کشور از ظرفیت‌های فراوانی برای تحکیم و توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین برخوردارند که باید در چارچوب منافع مشترک از آنها بهره گیرند.

وی با تاکید بر اهمیت و نفش به سزای مجالس در تقویت و گسترش همکاری فی‌مابین آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از ارتقاء و توسعه روابط دو کشور در کلیه زمینه‌های پارلمانی، اقتصادی و سیاسی بیان کرد.

لاریجانی همچنین با بیان اینکه دو کشور دیدگاه‌های نزدیکی در بسیاری از مسائل بین‌المللی دارند، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های فی‌مابین در عرصه مجامع جهانی هر چه بیشتر گسترش و توسعه یابد.

سوسه پیونگ سفیر کره شمالی در تهران نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران برای کشورش گفت: "پیونگ یانگ " برای توسعه و گسترش مناسبات دوستانه با تهران در همه زمینه‌ها آمادگی دارد.

وی با ابراز خرسندی از روند توسعه و ارتقا مناسبات فی‌مابین، افزود: زمینه‌های فراوانی برای ایجاد تحرک در مناسبات اقتصادی- صنعتی دو کشور وجود دارد.

سفیر کره‌شمالی همچنین در این دیدار دعوت رئیس مجمع عالی خلق کره برای دیدار لاریجانی از این کشور را مورد تاکید قرار داد. رییس مجلس شورای اسلامی نیز ابراز امیدواری کرد در اولین فرصت مناسب از کره شمالی دیدار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet