خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1396/08/16 13:59:32
سرویس اجتماعی
خضری:

بیمه‌ها با درج برچسب زیبایی روی برخی داروها از انجام وظایف خود شانه خالی می‌کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بیمه‌ها به بهانه‌هایی چون زیبایی هزینه خدمات درمانی را پرداخت نمی‌کنند، گفت: افزایش پرداختی از جیب مردم درحوزه سلامت قابل قبول نیست.
بیمه‌ها با درج برچسب زیبایی روی برخی داروها از انجام وظایف خود شانه خالی می‌کنند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بیمه‌ها به بهانه‌هایی چون زیبایی هزینه خدمات درمانی را پرداخت نمی‌کنند، گفت: افزایش پرداختی از جیب مردم درحوزه سلامت قابل قبول نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201710109372309073.jpg بیمه‌ها,با,درج,برچسب,زیبایی,روی,برخی,داروها,از,انجام,وظایف,خود,شانه,خالی,می‌کنند Icana

رسول خضری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات رییس سازمان غذا و دارو مبنی براینکه افزایش قیمت دارو بر اساس نرخ تورم انجام شده است، گفت: برای افزایش قیمت دارو، دولت باید یارانه مورد نیاز برای این بخش را به بیمه ها و یا شرکت های داروسازی پرداخت کند؛ قرار نیست در راستای افزایش قیمت دارو ، هزینه اضافی از جیب مردم پرداخت شود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه دولت باید ما به التفاوت قیمت تمام شده دارو با هزینه فروش آن را به شکل یارانه به سازمان های بیمه گر و شرکت های دارویی پرداخت کند، افزود: به هیچ عنوان افزایش از جیب مردم در هیچ بخشی ازجمله دارو نباید مشاهده شود، ضمن اینکه افزایش قیمت دارو حتی به میزان نرخ تورم هم برای برخی گروه های مردم قابل پرداخت نیست.

وی با بیان اینکه بیش از 80 درصد بیماران از قشر آسیب پذیر جامعه هستند، تصریح کرد: شاید افزایش های جزیی قیمت دارو برای برخی مسئولان قابل توجه نباشد، اما برای اکثر بیماران افزایش قیمت ها به هرمیزانی سنگین است؛ بنابراین به هیچ عنوان نباید پرداختی ها از جیب مردم در مسیر افزایش قیمت دارو بیشترشود.

خضری با تاکید براینکه برای خروج هردارویی از پوشش بیمه ای باید طبق ضابطه خاصی در شورای عالی بیمه تصمیم گیری شود، گفت: فروش دارویی که در گذشته به قیمت صد هزار تومان بوده اما با خروج از پوشش بیمه ای به میزان 600 هزار تومان به فروش می رسد به هیچ عنوان سیاست قابل قبولی نیست، باید روال توزیع دارو با پوشش بیمه ای همانند گذشته شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم، با  اشاره به اینکه تامین اجتماعی یک صندوق بین نسلی است، افزود : منابع این صندوق مربوط به دولت نبوده و متعلق به کارگران و مردم است، زیرا دولت حتی سهم 3 درصدی خود در بیمه تامین اجتماعی را نیز به این صندوق پرداخت نمی کند؛ بنابراین خروج هردارویی از پوشش بیمه باید طبق نظر شورای عالی بیمه و درجلسات متعدد کارشناسی و تخصصی انجام شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تصریح کرد: متاسفانه بیمه‌ها با درج برچسب زیبایی روی برخی داروها از انجام وظایف خود شانه خالی می کنند، به عنوان مثال ارتودنسی در دندان پزشکی زیبایی محسوب نشده و به نوعی اصلاح و جلوگیری از نابودی دندان است؛ در کشورهای پیشرفته بی دندانی نوعی معلولیت بوده اما در کشور ما بیمه ها هزینه بسیاری از خدمات دندان پزشکی از جمله ارتودنسی را پرداخت نمی کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet