هدر موبایل
1388/05/05 12:44:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد: کابینه نهم هنوز رسمیت دارد

**نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم برکناری وزیر اطلاعات، کابینه نهم در حال حاضر رسمیت دارد اما در صورت کنار گذاشتن یکی دیگر از وزراء قطعا کابینه باید از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در حاشیه مراسم تقدیر از جانبازان و ایثارگران مجلس در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که آیا با تغییرات اخیر وزراء کابینه دولت نهم برای تشکیل جلسات رسمیت دارد یا خیر، اظهار داشت: با توجه به اینکه در آستانه معرفی کابینه دولت دهم هستیم و ریاست محترم جمهوری اسلامی می‌توانستند وزرای مورد نظر خود را معرفی کنند، کنار گذاشتن برخی از وزرا در این چند روز پایان کار دولت نهم را کار درستی تلقی نمی‌کنیم، خصوصا با توجه به اینکه وزرای محترم در مسایل اخیر مواضع جدی در جهت اجرای بدون چون و چرای نظر مقام معظم رهبری گرفته بودند.

وی افزود: اما با توجه به اینکه طبق آخرین اطلاع تنها وزیر محترم اطلاعات هستند که از کار برکنار شده‌اند، لذا دولت نهم در حال حاضر رسمیت دارد و هنوز نیمی از اعضای کابینه تغییر نکرده‌اند، چنانچه یک نفر از وزرای دیگر کنار گذاشته شود، قطعا کابینه باید از مجلس رای اعتماد مجدد بگیرد.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به خبرنگاری که پرسید، با استعفای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وضعیت چگونه می‌شود، گفت: بنده تا این لحظه خبری از قبول استعفای آقای صفار هرندی دریافت نکرده‌ام اما در صورت پذیرش استعفای ایشان که از وزرای کارآمد کابینه بودند، یکی از دو راه پیش رو است، یا اینکه بلافاصله رئیس جمهور باید کابینه را مجدد به مجلس معرفی کند و یا اینکه کابینه به عنوان سرپرست در این چند روز باقی مانده از دولت نهم اداره شود.

وی تصریح کرد:‌ در این صورت جلسات هیات دولت تشکیل نخواهد شد و مصوباتی به عنوان مصوبات هیات دولت نخواهیم داشت.

نایب رئیس مجلس در خصوص انتصاب رحیم مشایی به رئیس دفتری ریاست جمهوری یادآور شد: این انتصاب در اختیار رئیس جمهور بوده اما بنده با توجه به نظر شفاف رهبر معظم انقلاب اسلامی گمان می‌کنم بهتر بود که این انتصاب حداقل بدون فاصله زمانی و بدون دریافت نظر مقام معظم رهبری انجام نمی‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا رئیس جمهور برای معرفی وزرای کابینه دهم با مجلس رایزنی کرده است یا خیر؟ گفت: تا این تاریخ در ارتباط با وزرای کابینه دهم با بعضی از همکاران ما در مجلس رایزنی شده اما در خصوص رایزنی با مجلس و هیات رئیسه و یا کمیسیون‌های تخصصی مجلس اطلاعی ندارم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet