ایام محرم 1398
1388/05/05 12:52:00
سرویس سیاسی

ابوترابی‌فرد: مجلس چون سنگری محکم در کنار رهبری نظام ایستاده است

**"سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد" گفت: امروز در مجلس شورای اسلامی جریان چپ و راست نداریم و مجلس به عنوان یک سنگر محکم در کنار رهبری نظام ایستاده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ناییب رییس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در مراسم تجلیل از جانبازان و ایثارگران مجلس شورای اسلامی که درمحل کمیسیون تلفیق برگزار شد، خاطر نشان کرد: صحن مجلس به حضور پر فروغ جانبازان و ایثارگران آراسته و فضای خانه ملت به قدم‌هاو قلم‌ها و خدمات این عزیزان مفتخر است.

وی افزود: تمام آزادگان، بدون استثناء از افتخار جانبازی برخوردارند و حداقل این است که با سیلی پرده گوش‌شان پاره شده است.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت: آنچه جانبازان از دست داده‌اند در برابر آنچه بدست آورده‌اند بسیار ناچیز است چون آنها فروخته‌اند و مشتری خدای سبحان است.

وی ادامه داد: دین در مجموعه‌ای از معارف است که در سه حوزه اعتقاد، رفتار و اخلاق خلاصه می‌شود.

نایب رییس مجلس یادآور شد: انسان صادق عقایدش با واقعیت انطباق کامل دارد، عقایدش با اخلاق و عمل انطباق کامل دارد و امام مظهر این صدق است چون هم عقایدش با حق انطباق دارد و هم اعمالش تجسم واقعی عقاید اوست.

نماینده قزوین گفت: انسان در سایه امامت حفظ می‌شود و لشگر یزید چون از امامت فاصله گرفتند به خطر افتادند.

وی با بیان این که در مکتب تشیع این امامت در وجود ولی فقیه، عالم، عادل، مدیر و مدبر تجلی می‌یابد، خاطر نشان کرد: عزت امروز ما مدیون عزم دیروز جانبازان و ایثارگران است چون آنها در کنار این اصل به رهبری و ولایت اعتقاد داشتند و امروز نیز ذره‌ای شکاف در صفوف آزادگان در مورد رهبری اتفاق نیافتاده و همچنان اعتماد و تبعیت از امام در کنار رهبری ادامه دارد.

ابوترابی‌فرد افزود: خدا را شاکریم مجلس امروز یک پارچه در این مسیر است و ما در کنار رهبری انقلاب جریان چپ و راست نداریم.

وی تاکید کرد: مجلس به عنوان یک سنگر مستحکم در کنار رهبر نظام است و در این موضوع قطعاً نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

نایب رییس مجلس گفت: از بن دندان اعتقاد داریم که امروز بالاترین آرزوی رهبر انقلاب شهادت در راه خداست و این اتفاق نمی‌افتد مگر آن که انسان خود را در دین خدا ذوب کند وتعلقات خود را از بین ببرد و این نعمت بسیار ارزشمندی است.

وی با بیان این که ان‌شاءا.. شاهد اقتدار روز افزون نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه تمسک به دین باشیم، اظهار داشت: ما باید دین را در همه جا ارتقا دهیم چون هر جا از اصول مسلم دینی فاصله بگیریم آسیب خواهیم دید.

ابوترابی‌فرد افزود: راستی ، وفاداری و ایستادگی کنار حق، پاک کردن دلها از دشمنی‌ها و عداوت‌ها بین دوستان و حفظ حقوق مردم را از اصول مسلم دین اسلام دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم این ارزش‌ها را پاس بداریم و در این مسیر به عنوان بازویی توانا برای نظام و رهبری باشیم.

این گزارش می‌افزاید، حسن نوروزی نماینده رباط کریم نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: همان طور که امام حسین با خون خود از اسلام پاسداری کرد جمعی در این دیار با خون خود از اسلام دفاع کردند.

وی افزود: به این معنی پاسدار فقط کسی نیست که لباس پاسداری به تن کرده است، و همه مردم ایران که در این سال‌ها به عشق امام حسین حرکت کردند پاسدار هستند.

نماینده رباط کریم گفت: عزیزان جانبازی هستند که سالیان سال بر روی تخت‌های بیمارستان رنج می‌برند ولی شکایت نمی‌کنند و عاشقانه در خدمت نظام و اسلام مانده‌اند.

نوروزی افزود: جانبازان و ایثارگران کسانی هستند که عاشقانه و عارفانه و به ندای امام(ره) و رهبر انقلاب در این راه قدم برداشتند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها تاکید کرد: جانبازان و آزادگان پتانسیل‌های بالایی دارند که باید از آنها در اداره کشور بهره‌برد اما متاسفانه شاهدیم که کمتر از این ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه محمد حسن ابوترابی‌فرد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و علی افراشته رییس سازمان اداری مجلس با تقدیر هدایایی به جانبازان و ایثارگران مجلس، از مقام شامخ جانبازان و ایثارگران تجلیل کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet