خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/08/16 20:03:04
سرویس استان ها
ابراهیمی:

حامی دولت در آبادانی باشیم/ کشت گلخانه ای جایگزین کشاورزی سنتی شود

نماینده مردم شهرستان های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کمک همه ارکان نظام به دولت برای عمران و آبادانی کشور؛ ترویج فرهنگ کشت محصولات گلخانه ای بجای کشاورزی سنتی را در استان گلستان یک الزام دانست.
حامی دولت در آبادانی باشیم/ کشت گلخانه ای جایگزین کشاورزی سنتی شود نماینده مردم شهرستان های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کمک همه ارکان نظام به دولت برای عمران و آبادانی کشور؛ ترویج فرهنگ کشت محصولات گلخانه ای بجای کشاورزی سنتی را در استان گلستان یک الزام دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711102455248182.jpg حامی,دولت,در,آبادانی,باشیم/,کشت,گلخانه,ای,جایگزین,کشاورزی,سنتی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علیرضا ابراهیمی در جلسه شورای اداری آزادشهر گفت: مجمع نمایندگان گلستان سعی دارد که مباحث کلان استان از جمله کمبود آب، توسعه راه آهن، به سرانجام رساندن منطقه آزاد اینچه برون و دیگر طرح های اقتصادی را با همراهی استاندار پیگیری نمایند.

نماینده مردم شهرستان های آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مقصر شناخته شدن کارفرما در حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، افزود: این اعلام نظر کارشناسی اگرچه می تواند تاحدودی التیام بخش کارگران و خانواده جانباختگان این حادثه باشد اما باید تلاش کرد، این حوادث تکرار نشود.

ابراهیمی به برخی مشکلات آزادشهر ازجمله سایت دپوی زباله این شهر اشاره کرد و یادآور شد: مشکلات زیست محیطی و خطرات برای سلامت انسانی این سایت باید با نظارت بیشتر محیط زیست و جانمایی مکان جدید رفع گردد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین با اشاره به تخصیص پنج میلیارد ریال برای بهسازی شبکه برق آزادشهر، به مشکلات کشاورزی سنتی، کمبود منابع آبی و خشکسالی اشاره کرد و افزود: برای برون رفت از مشکلات این بخش باید کشت محصولات گلخانه ای جایگزین کشاورزی سنتی قبل شود زیرا علاوه بر اشتغال بالا، مشکلات کم آبی را نیز برطرف می کند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل پدافند غیرعامل گلستان نیز درسخنانی، پدافند غیرعامل را انجام یکسری اقدامات در راستای افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر هرگونه اقدام دشمن دانست.

احمد تجری گفت: آزادشهر از نظر جایگاهی نقطه حساسی است که می تواند جهش چشمگیری در بهبود وضعیت اقتصادی داشته باشد و از آنجایی که کریدور جاده ای شمال به جنوب از خوش ییلاق این شهرستان می گذرد باید منطقه از تاثیرات اقتصادی آن بهره مند باشد.

به گزارش ایرنا، سیدعبدالله حسینی مدیر جهادکشاورزی آزادشهر نیز بااشاره به کسب رتبه اول این شهرستان در کشت گیاهان دارویی از تلاش برای توسعه کشت این محصولات باتوجه به درآمد بالای آن و نیز ترویج کشت محصولات گلخانه ای باتوجه به کمبود منابع آبی خبر داد و گفت: هم اکنون 220 هکتار از اراضی آزادشهر به کشت گیاهان دارویی بویژه زعفران و گل گاوزبان اختصاص دارد.

آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه اهل سنت نگین شهر از توابع آزادشهر هم بر لزوم پاسخگویی بیشتر مسئولان به مردم به عنوان سیره پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) تاکید کرد و گفت: امروز دشمنان اسلام از هر روزنه ای برای ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب و نیز ایجاد بی اعتمادی در مردم نسبت به مسئولان استفاده می کنند.

حبیب شفائی نوده فرماندار آزادشهر نیز بر تلاش مدیران برای تکمیل طرح های افتتاحی این ایام، رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و از اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان خواست با رانندگانی که خودسرانه کرایه حمل و نقل درون و برون شهری را افزایش داده اند، برخورد قانونی کند.

به گزارش ایرنا، درپایان این نشست شرکت کنندگان از برج پرچم نصب شده درمحل میدان الله شهر آزاشهر که با هزینه 350 میلیون ریال و ارتفاع 40 متر احداث شده است، رونمایی کردند.

شهرستان آزادشهر با 94 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet