هدر موبایل
1396/08/19 15:41:00
سرویس اقتصادی
/سازوکارهای حذف دلار از مبادلات بین‌المللی/

سعیدی:بازار دلار با توسعه پیمان های پولی از سکه می افتد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حذف دلار از مبادلات اقتصادی، گفت:با حذف دلار از مبادلات اتکا به دلار برای انجام مبادلات تجاری مهار شود.
سعیدی:بازار دلار با توسعه پیمان های پولی از سکه می افتد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حذف دلار از مبادلات اقتصادی، گفت:با حذف دلار از مبادلات اتکا به دلار برای انجام مبادلات تجاری مهار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611109794404675.jpg سعیدی:بازار,دلار,با,توسعه,پیمان,های,پولی,از,سکه,می,افتد Icana

زهرا سعیدی مبارکه  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حذف دلار و جایگزین کردن پول ملی در معاملات اقتصادی، گفت:این موضوع بدیهی است که براساس تجربیات در سال های گذشته و اعمال تحریم های دشمنان باید تدابیری اساسی اتخاذ کرد تا اتکا به دلار برای انجام مبادلات تجاری مهار شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:بانک مرکزی با همراهی سایر دستگاه های ذی ربط باید زمینه عملیاتی شدن پیمان های پولی دو و چند جانبه را فراهم کند تا مراودات تجاری برای فعالان اقتصادی با سهولت انجام شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:موضوع جایگزین کردن پول ملی در معاملات اقتصادی باید به یکی از اولویت های اقتصادی تبدیل شود و در این راستا مسئولان ذی ربط برنامه زمان بندی ارائه کنند چرا که انجام این مهم در سطح بین المللی موجب کاهش هزینه های تجارت می شود.

تقویت پول ملی ماموریتی برای تیم اقتصادی دولت

سعیدی مبارکه در ادامه گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت ادامه داد:تقویت پول ملی یکی از موضوعات مهمی است که باید مدنظر تیم اقتصادی دولت باشد البته باید در نظر داشت حذف دلار از مبادلات تجاری در بلند مدت در زمینه تقویت پول ملی تاثیر مثبت دارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه کشور به موضوع انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه اشاره شده، یادآور شد:حذف دلار از مبادلات بین المللی در رفع بخشی از دغدغه های  فعالان اقتصادی موثر است و بطور طبیعی در این راستا باید انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet