حلول ماه ربیع الاول
1396/08/18 09:52:45
سرویس استان ها
مرادی خبر داد:

اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان

نماینده مردم شهرستان های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال گذشته تاکنون ۵۱ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطات این شهرستان ها پیش بینی و اختصاص داده شده است.
اختصاص 51 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات سروآباد و مریوان نماینده مردم شهرستان های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی گفت: از سال گذشته تاکنون 51 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطات این شهرستان ها پیش بینی و اختصاص داده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108785240884.jpg اختصاص,51,میلیارد,ریال,اعتبار,در,حوزه,ارتباطات,سروآباد,و,مریوان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منصور مرادی در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری شهرستان سروآباد اظهار کرد: پیرو جلسه سال گذشته با مدیران کل حوزه فناوری و ارتباطات استان کردستان، تصمیم های خوبی برای رفع مشکلات ارتباطات این شهرستان اتخاذ شد.

نماینده مردم شهرستان های سروآباد و مریوان در مجلس شورای اسلامی، افزود: 60 درصد این مصوبات تاکنون اجرایی شده و 40 درصد باقی مانده نیز تا پایان امسال و نیمه اول سال آینده اجرایی می شود که برای اجرای این طرح ها بیش از 51 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.

وی تاکید کرد: سال گذشته سیستم ارائه خدمات اینترنت 3 جی در شهر سروآباد نصب شد و امسال نیز خدمات اینترنت 4 جی در این شهر ارائه می شود و در شهر هورامان و روستای دزلی بخش مرکزی این شهرستان نیز آنتن دریافت اینترنت 3 جی نصب و راه اندازی شد.

مرادی یادآور شد: توسعه زیربخش های ارتباطات و فناوری و خدمات اینترنت پر سرعت در این شهرستان بویژه منطقه گردشگری و توریست پذیر هورامانات ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: بیشتر مناطق روستایی شهرستان سروآباد کوهستانی است که مهمترین مشکلات آنها در حوزه ارتباطات، نداشتن امکان استفاده از شبکه اینترنت پرسرعت، تلفن ثابت و آنتن دهی تلفن همراه است که باید به این حوزه توجه ویژه ای شود و برطرف کردن مشکلات در اولویت مسئولان فناوری و ارتباطات استان قرار گیرد.

فرماندار سروآباد نیز در این جلسه به مهمترین مشکلات این شهرستان در حوزه ارتباطات اشاره کرد و افزود: مراکز بی تی اس روستاهای بخش مرکزی دچار مشکل است و پوشش تلفن همراه در بسیاری از روستاهای ضعیف است.

علی مفاخری گفت: با توجه به اینکه روستاییان 6 ماه از سال (بهار و تابستان) در مناطق هوارنشین سکونت دارند این مناطق مشکل آنتن دهی تلفن همراه دارند و نیاز است در رفع این مشکل تسریع شود.

وی تاکید کرد: مراکز بهداشتی و درمانی روستایی شهرستان به اینترنت پرسرعت نیاز دارند ولی هنوز این امکان برای آنها فراهم نشده ضمن اینکه نیازمند افزایش ورودی و خروجی ظرفیت پهنای باند هم در شهرستان هستیم.

مفاخری با اشاره به مرز مله خور این شهرستان یادآور شد: معبر کولبری این شهرستان که در آینده تبدیل به بازارچه رسمی خواهد شد، در بحث زیرساخت های ارتباطات نیاز به تقویت دارد.

به گزارش ایرنا، در این جلسه خواجه پور مدیر کل امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران کل حوزه فناوری و ارتباطات، زیر ساخت و مخابرات استان کردستان حضور داشتند.

شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet