حلول ماه ربیع الاول
1396/08/18 16:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خواجه پور:

ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها گسترش می یابد

مدیرکل دفتر امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری گفت: یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه، توسعه و افزایش ارائه خدمات اینترنت پرسرعت تلفن همراه در سطح روستاهای کشور است.
ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها گسترش می یابد مدیرکل دفتر امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری گفت: یکی از برنامه های مهم این وزارتخانه، توسعه و افزایش ارائه خدمات اینترنت پرسرعت تلفن همراه در سطح روستاهای کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/46409.jpg ارائه,خدمات,اینترنت,پرسرعت,در,روستاها,گسترش,می,یابد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد خواجه پور در جلسه بررسی مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری شهرستان سروآباد اظهار کرد: هدف وزارت ارتباطات و فناوری در دولت گذشته توسعه اینترنت روستایی بود اما در دوره جدید توسعه اینترنت پرسرعت ویژه تلفن همراه در سطح روستاها است.

وی افزود: جلسه ای با مدیران همراه اول، ایرانسل و رایتل در وزارت ارتباطات و فناوری برگزار کردیم و این اپراتورها تعهد دادند ظرف 18 ماه نسبت به راه اندازی شبکه های اینترنت پرسرعت تلفن همراه در روستاهای کشور اقدام کنند.

مدیرکل دفتر امور دولت و مجلس وزارت ارتباطات و فناوری تاکید کرد: مدیران این سه اپراتور روستاها را در بین خود تقسیم کردند و برای راه اندازی اینترنت پرسرعت اعتبارات خوبی تخصیص دادند و بزودی مشکلات روستاها در حوزه ارتباطات و اینترنت پر سرعت برطرف خواهد شد.

خواجه پور با اشاره به پیگیری های نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارتباطات و فناوری، استان کردستان را به عنوان پایلوت اجرای این طرح انتخاب کرد و اعتبارات خوبی برای رفع مشکلات ارتباطات روستایی به این استان تخصیص داده است.

وی یادآور شد: شبکه کابل که به صورت فیبر نوری توسط مخابرات کردستان در این استان اجرا شده، در کشور بی نظیر است و با پیگیری های نمایندگان مردم استان در مجلس و مدیرکل مخابرات کردستان تلاش های بسیار خوبی در راستای رفع مشکلات ارتباطات این استان انجام شده است.

خواجه پور به مشکلات مهم شهرستان سروآباد در حوزه ارتباطات نیز اشاره کرد و افزود: مشکلات مربوط به حوزه فناوری و ارتباطات شهرستان بویژه منطقه گردشگری هورامان در حال پیگیری و برطرف شدن است.

وی اضافه کرد: تلاش می کنیم مشکلات شهرستان سروآباد در حوزه ارتباطات، پست بانک، پست و ICT با سرعت پیگیری و برطرف شود و امیدواریم در زمینه ایجاد اشتغال، کار و تولید این شهرستان مرزی نیز نقش خوبی ایفا کنیم.

مدیرکل مخابرات استان کردستان هم در این جلسه گفت: در شهرستان سروآباد 32 مرکز روستایی دارای فیبر نوری هستند که در این روستاها سه هزار و 774 مشترک روستایی اینترنت پرسرعت داریم.

آزاد حکمت اظهار کرد: از پایان سال 92 تا شهریور امسال بیش از 110 میلیارد ریال اعتبار در حوزه ارتباطات و فناوری در شهرستان سروآباد سرمایه گذاری و هزینه شده است.

وی افزود: در شهرستان سروآباد 23 سایت موبایل، همراه اول فعال است که 20 سایت آن بر روی بستر فیبر نوری است و سه سایت آن نیز بر روی بستر رادیویی قرار دارد و از یک استاندارد بالایی برخوردار است.

مدیرکل مخابرات استان کردستان اضافه کرد: بستر فیبر نوری این ظرفیت را فراهم می کند که اگر نسل های آینده یا سرویس های آتی در شهرستان سروآباد و استان کردستان تعریف شود بر روی این بستر براحتی ارائه خدمات آنها امکان پذیر است.

حکمت با بیان اینکه بستر فیبر نوری ظرفیت گسترده ای ایجاد می کند، افزود: زیرساخت های نسل اپراتور پنجم که قرار است در آینده رونمایی شود در شهرستان سروآباد فراهم شده است.

وی یادآور شد: همچنین بر روی سیستم های انتقال در شهرستان سروآباد یک میلیارد و 430 میلیون تومان سرمایه گذاری شده که با این سرمایه گذاری کلان 54 برابر، ظرفیت انتقال افزایش یافته است.

حکمت تاکید کرد: سرویس های متعددی که در سروآباد نظیر 3 جی و 4 جی به بهره برداری رسیده و یا در آینده نزدیک خواهد رسید، نیازمند این است که ظرفیت انتقال گسترده ای برای آنها ایجاد شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد با 2 بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از 52 هزار نفر در فاصله 90 کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و 24 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet