پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/08/21 13:09:00
سرویس اقتصادی
قربانی:

انتشار اوراق مشارکت در بودجه 97 محدود شود/تعریف منابع درآمدی جدید در لایحه بودجه ضرورت دارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:دولت باید منابع درآمدی جدیدی در لایحه بودجه سال ۹۷ ، تعریف کند.
انتشار اوراق مشارکت در بودجه 97 محدود شود/تعریف منابع درآمدی جدید در لایحه بودجه ضرورت دارد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت:دولت باید منابع درآمدی جدیدی در لایحه بودجه سال 97 ، تعریف کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100389837284.jpg انتشار,اوراق,مشارکت,در,بودجه,97,محدود,شود/تعریف,منابع,درآمدی,جدید,در,لایحه,بودجه,ضرورت,دارد Icana

علی قربانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه حدود یک ماه دیگر لایحه بودجه سال 97 از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود،گفت:در تدوین بودجه سال آینده باید به ملاحظات منطقه ای و استانی توجه بیشتری شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:مقرر شده 20درصد از منابع در لایحه بودجه سال آینده، بصورت بودجه ریزی عملیاتی و بر مبنای عملکرد، بودجه به دستگاه ها اختصاص داده شود.

نماینده مردم بجنورد، گرمه و جاجرم، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در بودجه ریزی عملیاتی دیگر صرفا بر اساس اعتبارات سال گذشته، بودجه اختصاص پیدا نمی کند بنابراین دولت باید ارزیابی صحیحی از عملکرد دستگاه ها در سال گذشته داشته باشد.

تخصیص های بودجه به ماه های پایانی موکول نشود

قربانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:با توجه به مسائل موجود در اقتصاد کشور، دولت باید منابع درآمدی جدیدی در لایحه بودجه سال 97 ، تعریف و پیش بینی کند چرا که در وضعیت موجود، میزان اوراق مشارکت حدود 30هزار میلیارد تومان بوده است.

وی افزود:ادامه وضعیت مذکور بیانگر این است اگر منابع درآمدی جدیدی در بودجه تعریف نشود باید کل اعتبارت عمرانی در سال 97 از طریق انتشار اوراق مشارکت تعیین شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود:نکته مهمی که در بودجه سال آینده باید لحاظ شود این است که برنامه ریزی ها به نحوی نباشد که تخصیص های بودجه به ماه های پایانی سال موکول شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet