انتخابات ریاست جمهوری
1388/05/05 17:02:00
سرویس صحن

دیدار سفیر کره شمالی با رییس گروه پارلمانی ایران و کره شمال

**سفیر کره شمالی با حضور در مجلس شورای اسلامی با رییس گروه پارلمانی ایران و کره شمالی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سوسه پیونگ سفیر کره‌شمالی صبح امروز دوشنبه با حضور در مجلس با مهدی کوچک‌زاده رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره‌شمالی ملاقات و پیرامون راه‌های گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، ‌اقتصادی و پارلمانی به بحث و گفت‌وگو پرداخت.
کوچک‌زاده در این ملاقات با اشاره به پیشینه خوب و مستحکم روابط تهران – پیونگ یانگ، بر ضرورت استمرار و تحول در روابط و همکاری ایران و کره‌شمالی در تمامی عرصه‌ها به ویژه اقتصادی و صنعتی تاکید کرد.
وی در ادامه اظهار داشت: ظرفیت‌های شناسایی نشده فراوانی برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و صنعتی، فی‌مابین وجود دارد که باید توسط مسوولین دو کشور به طور کامل تحقق یابد.
نماینده مردم تهران در ادامه بر عزم و اراده مجلس شورای اسلامی و دولت جمهوری اسلامی در جهت ارتقاء و توسعه سطح همکاری‌های فی‌مابین دو کشور در کلیه زمینه‌های سیاسی،‌ اقتصادی،‌ فرهنگی و به ویژه پارلمانی تاکید کرد.
کوچک‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود، ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر تفاهم‌نامه‌های اقتصادی و صنعتی به عمل آمده در گذشته، توسط مسوولین دو کشور به مرحله اجراء برسد.
وی افزود: پتانسیل‌های خوبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، صنعتی و انرژی، معدن در کشور کره وجود دارد که با همکاری مشترک شرکت‌های ایرانی و کره‌ای در جهت منافع مشترک می‌توان از آن بهره گرفت.
در ادامه این ملاقات سوسه پیونگ سفیر کره‌شمالی در تهران نیز با ابراز خشنودی از روابط خوب کره‌شمالی و جمهوری اسلامی ایران، خواستار گسترش روابط فی‌مابین در تمامی عرصه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی شد.
وی در ادامه بر لزوم گسترش روابط پارلمانی و استمرار رایزنی‌ها و گفت‌وگوها بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجمع عالی خلق کره‌شمالی تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet