پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/08/20 18:16:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کرباسیان:

از مبادی رسمی قاچاق نداریم/ تخلف از قاچاق جداست

وزیراقتصاد گفت: بررسی های سازمان رایلو نشان می دهد، رتبه گمرک ایران در کشف قاچاق کالا که دوم بود، اخیراً اول شده است.
از مبادی رسمی قاچاق نداریم/ تخلف از قاچاق جداست وزیراقتصاد گفت: بررسی های سازمان رایلو نشان می دهد، رتبه گمرک ایران در کشف قاچاق کالا که دوم بود، اخیراً اول شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/122199.jpg از,مبادی,رسمی,قاچاق,نداریم/,تخلف,از,قاچاق,جداست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مسعود کرباسیان با اشاره به اینکه سازمان رایلو مرجع تشخیص تخلفات گمرکی و وابسته به سازمان جهانی گمرک است ، پس از دیدار با دبیر کل سازمان جهانی گمرک در مصاحبه با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با این وجود چرا همچنان شاهد قاچاق کالا از مبادی رسمی هستیم، گفت: ما از مبادی رسمی قاچاق نداریم.

وی تصریح کرد: ممکن است داشته باشیم اما نام آن قاچاق نیست و باید تخلف را از قاچاق جدا کرد.

کرباسیان با بیان اینکه در این مقوله حسابرسی پس از ترخیص را باید مدنظر قرار داد، افزود: مثلاً کسی آمد و کالایی را اشتباه اظهار کرد ما سیستمی داریم که تا سه سال می توانیم برویم بررسی کنیم و صحت آن را بدست بیاوریم مثل کالاهایی که در زمینه خانگی حسابرسی پس از ترخیص انجام دادیم و سیستم ما آن را پیدا کرد.

وی گفت: اگر کسی کالایی را مثلاً مخفی کرده باشد که اظهار نکرده باشد و یا کالای دیگری را به جای کالای دیگری اظهار کند که ممنوع باشد آن قاچاق محسوب می شود که این امر به حداقل رسیده است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز آن را اعلام کرده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: یک مقداری باید این مقوله ها از هم تفکیک شود تا بتوانیم راجع به آن همفکری کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تجربه حضور خود در گمرک گفت: 190 کشور دنیا عضو سازمان جهانی گمرک هستند و ایران نیز جزو قدیمی ترین اعضای این سازمان جهانی است.

کرباسیان با بیان اینکه استاندارد سازی تعرفه ها، تشخیص ارزش و هماهنگی تعرفه ها، داوری و اختلافات میان اعضاء و مرجع اساسی گمرکات دنیا از وظایف سازمان جهانی گمرک است، افزود: ایران همکاری های خوبی با سازمان جهانی گمرک داشته است و آقای میکوریا دبیر کل این سازمان از اعضای باسابقه این سازمان است.

وی با اشاره به بازدید دبیرکل سازمان جهانی گمرک از کشورمان گفت: اجلاس آتی گمرکات اکو که دور قبل در ایران برگزار شد قرار است تا چند روز آینده به اسلام آباد واگذار شود و دیدار آقای میکوریا از ایران برای بازدید از گمرکات کشور و آشنایی بیشتر با سامانه های الکترونیکی گمرک ایران است.

کرباسیان گفت: میکوریا از گمرک ایران به عنوان نمونه مطلوب در زمینه مکانیزه کردن و کشف تخلفات و اجرای مقررات یاد کرد و از ایران خواست ، در دور بعدی برگزاری نشست سازمان جهانی گمرک این تجربیات را به دیگر اعضا عرضه کند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک نیز در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه آقای کرباسیان از دوستان قدیمی بنده محسوب می شود، گفت: گمرک ایران در فاز نوسازی گمرک خیلی موفق بوده است و این برای من بسیار جالب توجه بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet