حلول ماه ربیع الاول
1396/08/21 11:36:50
سرویس اجتماعی
ساعی:

توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست/ طلسم لایحه تامین امنیت زنان پس از سال ها باید شکسته شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست، گفت: انتظار می رود در سال جاری طلسم لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت پس از سال ها شکسته شود.
توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست/ طلسم لایحه تامین امنیت زنان پس از سال ها باید شکسته شود سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست، گفت: انتظار می رود در سال جاری طلسم لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت پس از سال ها شکسته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100049189549.jpg توجه,به,مسائل,حوزه,زنان,و,کودکان,در,اولویت,مسئولان,نیست/,طلسم,لایحه,تامین,امنیت,زنان,پس,از,سال,ها,باید,شکسته,شود Icana

زهرا ساعی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از دست اندازی های صورت گرفته در مسیر تعیین تکلیف لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت طی چند سال اخیر، گفت: این لایحه در دولت های قبل نیز مطرح بوده اما در نهایت توسط معاونت امور زنان ریاست جمهوری و اداره کل امور زنان و خانواده وزارت کشور تهیه و تدوین شد و معاونت امور زنان در تلاش برای ارسال هر چه سریع تر آن به مجلس بود اما متاسفانه با دست اندازی هایی مواجه شد که خانم ابتکار همچنان با تلاش خستگی ناپذیر وضعیت آن را پیگیری می کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری پیگیری های کمیسیون متبوع خود برای تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، افزود: با پیگیری های کمیسیون و بنده به عنوان سخنگوی این کمیسیون این لایحه در کمیته ویژه ای در قوه قضائیه در حال بررسی است و قول داده شده که هر چه سریع تر بررسی و به مجلس ارسال شود.

تصویب هر چه سریع تر لایحه تامین امنیت برای جامعه زنان امری ضروری است

وی با یادآوری اینکه تصویب هر چه سریع تر لایحه تامین امنیت برای جامعه زنان امری ضروری است، ادامه داد: نه تنها در کشور بلکه در دنیا خشونت هایی علیه زنان اعمال می شود البته قدرت بازدارندگی قوانین فعلی در کشور ضعیف بوده و به صورت شفاف و صریح  مصادیق خشونت تعریف نشده است از این رو به طور قطع از قدرت بازدارندگی این لایحه می توان در جهت تامین امنیت زنان استفاده کرد.

پس از ارسال لایحه تامین امنیت زنان به مجلس در اسرع وقت نسبت به بررسی همه جانبه آن اقدام می کنیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه پس از ارسال لایحه تامین امنیت زنان به مجلس در اسرع وقت نسبت به بررسی همه جانبه آن اقدام می کنیم، تصریح کرد: جامعه زنان ایران نیازمند قوانین حمایتی مناسب است و تصویب این لایحه می تواند وضعیت امنیت زنان جامعه را بهبود بخشد.

مسائل حوزه زنان به کندی پیش رفته و با حواشی همراه است

ساعی با یادآوری اینکه مسائل حوزه زنان به کندی پیش رفته و با حواشی همراه است، گفت: بررسی مشکلات و آسیب های اجتماعی حوزه زنان باید به دور از حواشی سیاسی باشد و مسائل اجتماعی زنان باید در بستر موضوعات اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد زیرا جنس مشکلات حوزه زنان و کودکان اجتماعی- فرهنگی است.

توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست

وی با انتقاد از اینکه توجه به مسائل حوزه زنان و کودکان در اولویت مسئولان نیست، افزود: در کنار سایر اولویت هایی که در کشور تعریف می شود رسیدگی به مشکلات و مسائل زنان و کودکان نیز باید از اولویت های مهم مسئولان باشد.

مخاطرات و آسیب های زیادی زنان و کودکان کشور را تهدید می کند

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با یادآوری اینکه مخاطرات و آسیب های زیادی زنان و کودکان کشور را تهدید می کند، تصریح کرد: انتظار می رود در سال جاری طلسم لوایح تامین امنیت زنان در برابر خشونت و حمایت از کودکان و نوجوانان پس از سال ها شکسته شده و تعیین تکلیف شوند.

ارائه آموزش های لازم، فرهنگ سازی و رفع خلاء های قانونی  راهکارهای موثر در کاهش خشونت علیه زنان

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ارائه آموزش های لازم، فرهنگ سازی و رفع خلاء های قانونی را در کاهش خشونت علیه زنان موثر دانست و گفت: متاسفانه در حوزه آموزش و فرهنگ سازی ضعف داریم و آموزش ها به درستی ارائه نمی شود این در حالی بوده که این ضعف اطلاع رسانی تشدید معضلات اجتماعی و فرهنگی را به دنبال داشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet