هدر موبایل
1396/08/21 13:41:24
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح کرد:

تهدید نسل یوز آسیایی با قطع حمایت های بین المللی / نحوه هزینه کرد اعتبارات پروژه حمایت باید شفاف شود

ابراهیمی گفت : با کناره گیری سازمان ملل از پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی منابع بین المللی محدود و روند اجرای پروژه با مشکل مواجه می شود.
تهدید نسل یوز آسیایی با قطع حمایت های بین المللی / نحوه هزینه کرد اعتبارات پروژه حمایت باید شفاف شود ابراهیمی گفت : با کناره گیری سازمان ملل از پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی منابع بین المللی محدود و روند اجرای پروژه با مشکل مواجه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104179771372.jpg تهدید,نسل,یوز,آسیایی,با,قطع,حمایت,های,بین,المللی,/,نحوه,هزینه,کرد,اعتبارات,پروژه,حمایت,باید,شفاف,شود Icana

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر قطع همکاری دفتر عمران سازمان ملل با پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: انقراض نسل ببر مازندران و شیر خوزستان شوک بزرگی بر پیکره طبیعت ایران وارد کرد و باید این موضوع مایه عبرت می شد اما متاسفانه پلنگ و یوز ایرانی همانند شیر و ببر با خطر انقراض جدی مواجه بوده و راهکارهای مناسب برای پیشگیری از انقراض نسل این گونه های نادر جانوری اتخاذ نشده است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه قطع همکاری سازمان ملل از پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی خوشایند نیست، تصریح کرد: باید به محیط زیست و گونه های زیستی نگاهی فراملی و جهانی داشت و از آنجایی که محل زیست یوز تنها محدود به ایران بوده و بیم انقراض سریع آن می رود می طلبد سازمان ملل و جوامع جهانی مشارکت مناسبی را در این پروژه داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم اختصاص اعتبار و ردیف ویژه برای حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: حفاظت از این گونه ارزشمند باید در اولویت مسئولان قرار گیرد و در جهت رفع مشکلات سد راه بهبود وضعیت آن تلاش جدی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم شفاف سازی در روند اجرای پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: منابع و بودجه اختصاص داده شده به این پروژه باید تنها در مسیر حفاظت از این گونه نادر جانوری هزینه شده نه در مسیرهای دیگر.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم، با بیان اینکه با کناره گیری سازمان ملل از پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی منابع بین المللی محدود و روند اجرای پروژه با مشکل مواجه می شود، تصریح کرد: حمایت سازمان ملل از این گونه نادر جانوری نام این گونه را در جهان مطرح و عدم حمایت توجه جهانی را کمرنگ می کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید با دیپلماسی قوی و رایزنی مناسب حمایت سازمان ملل از گونه های نادر جانوری را جلب و تامین کند، گفت: باید دلایل قطع همکاری دفتر عمران سازمان ملل با پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی بررسی و آسیب شناسی شده و دستگاه های مربوطه نهایت تلاش خود را برای جلب نظر سازمان ملل به کار ببرند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet