ایام محرم 1398
1396/08/22 07:36:16
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

منفعت طلبی برخی مانع از بهبود صادرات دارو / تاکید مجلس بر کاهش وابستگی به واردات/ 90 تا 100 درصد برخی داروها تولید داخل است

عضو هیات رییسه مجلس گفت: برخی با منفعت طلبی به انحای مختلف اجازه رشد مناسب را به تولیدکنندگان دارو برای صادرات نمی دهند.
منفعت طلبی برخی مانع از بهبود صادرات دارو / تاکید مجلس بر کاهش وابستگی به واردات/ 90 تا 100 درصد برخی داروها تولید داخل است عضو هیات رییسه مجلس گفت: برخی با منفعت طلبی به انحای مختلف اجازه رشد مناسب را به تولیدکنندگان دارو برای صادرات نمی دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg منفعت,طلبی,برخی,مانع,از,بهبود,صادرات,دارو,/,تاکید,مجلس,بر,کاهش,وابستگی,به,واردات/,90,تا,100,درصد,برخی,داروها,تولید,داخل,است Icana

اکبررنجبرزاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در زمینه تولید دارو نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشتیم و گام های بلند و اساسی در این رابطه برداشته شده است، گفت: وضعیت تولید دارو در کشور مطلوب است و تا حدودی از واردات دارو جلوگیری شده به گونه ای که 90 تا 100درصد برخی داروها تولید داخل است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایران باید همانند برخی کشورها سهمی از صادرات دارو را به خود اختصاص دهد، افزود: بهبود وضعیت صادرات دارو نیازمند احداث کارخانه ها و پژوهشکده های تحقیقاتی کارآمد است و باید کیفیت، اثر بخشی و همچنین عوارض حداقلی داروهای تولیدی مورد توجه قرار گیرد تا  بتوان با داروهای خارجی رقابت و جایگاه خود را در بازارهای خارجی کسب کنند.

توجه به صادرات دارو امری بسیار ضروری و نیاز کشور است

وی با بیان توجه به صادرات دارو امری بسیار ضروری و نیاز کشور است، تصریح کرد: به هر میزان بتوان تولیدات داخلی را افزایش و وابستگی به واردات دارو را کاهش داد اقدامی سنجیده و مناسب و مورد تاکید مجلس شورای اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه منفعت طبی و سودجویی برخی مانع از بهبود صادرات دارو شده است، ادامه داد: برخی با منفعت طلبی به سمت واردات دارو روی آورده و به انحای مختلف اجازه رشد مناسب را به تولیدکنندگان دارو برای صادرات نمی دهند.

رنجبرزاده با بیان اینکه سیاست گذاری وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در جهت توجه تولیدکنندگان به افزایش و بهبود وضعیت تولید دارو بسیار موثر است، گفت: ظرفیت مناسبی در نیروی انسانی و دانشمندان کشور در عرصه تهیه و ساخت مواد اولیه دارویی وجود دارد و انتظار می رود با توجه مناسب به فرمول و بسته بندی داروها بتوان در مسیر بهبود وضعیت تولید دارو و تحقق اقتصاد مقاومتی گامی جدی برداشت.

هزینه تامین برخی داروهای وارداتی مانند داروهای مشتق از پلاسما بسیار بالا است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس دهم، با یادآوری اینکه هزینه تامین برخی داروهای وارداتی مانند داروهای مشتق از پلاسما بسیار بالا است، افزود: نیاز است صاحب نظران و سرمایه گذاران تولید این ماده حیاتی بدن انسان را در اولویت قرار دهند البته شاید تولید آن نزدیک به 500 تا 600  میلیارد تومان هزینه ببرد اما تولید آن یکی از نیازهای اساسی دارویی کشور است.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سرمایه گذاران و تولیدکنندگان دارویی باید مورد حمایت و تشویق مناسب قرار گیرند تا بتوانند در مسیر تحقق صد در صدی برنامه تولید دارو اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet