هدر موبایل
1396/08/23 14:40:00
سرویس اقتصادی
محمدیان تاکید کرد:

سرایت خانه های خالی به واحدهای مسکن مهر/ساماندهی بازار مسکن با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بسیاری از واحدهای مسکن مهر با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد جزء واحدهای خالی از سکنه به شمار می روند، گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند بازار مسکن را به توازن قیمتی نزدیک کند.
سرایت خانه های خالی به واحدهای مسکن مهر/ساماندهی بازار مسکن با ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بسیاری از واحدهای مسکن مهر با پیشرفت بیش از 80 درصد جزء واحدهای خالی از سکنه به شمار می روند، گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند بازار مسکن را به توازن قیمتی نزدیک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108222350087.jpg سرایت,خانه,های,خالی,به,واحدهای,مسکن,مهر/ساماندهی,بازار,مسکن,با,ایجاد,تعادل,در,عرضه,و,تقاضا Icana

اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حجم خانه های خالی در کشور و تبعات آن بر اقتصاد، گفت: تشدید نظارت ها بر اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی یکی از اهرم هایی است که می تواند در نهایت به ساماندهی بازار مسکن بی انجامد.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمار خانه های خالی در سطح کشور متفاوت بوده و در فصول مختلف سال متغیر است، افزود: وجود 500 هزار واحد خالی در تهران و همچنین نوسان قیمتی در این کلانشهر بر ضرورت ورود دستگاه های مسئول و ساماندهی این بازار دلالت دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اخذ عوارض و مالیات از خانه های خالی از سکنه اهرم خوبی برای عرضه این نوع واحدها به بازار است، گفت: باید بدانیم بسیاری از خانه های خالی در کلانشهرها به ویژه تهران لوکس بوده و حتی با عرضه به بازار نیز کاهش تقاضا رخ نمی دهد زیرا قشر متقاضی مسکن توان خرید این واحدها را ندارد.

بسیاری از واحدهای خالی لوکس هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه لوکس بودن بسیاری از خانه های خالی بهانه خوبی برای اجرایی نشدن قانون اخذ مالیات از این واحدها نیست، تصریح کرد: دولت باید بداند به عنوان مجری قانون با اخذ مالیات از این واحدها می تواند تا حدودی در ساماندهی این آشفته بازار مسکن سهیم باشد.

محمدیان با اشاره به نیمه کاره رها شدن بسیاری از واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور، گفت: برخی از واحدهای مسکن مهر که در بعضی شهرستان ها با رشد بیش از 80 درصدی همراه بوده اما به علت برخی مشکلات از جمله کمبود بودجه نیمه کاره رها شده اند نیز در نوع خود واحدهای خالی از سکنه هستند که اگر به چرخه مصرف برسند می توانند در ساماندهی بازار مسکن مثمر ثمر باشند.

انتقاد از رهاسازی واحدهای مسکن مهر با پیشرفت بیش از 80 درصد

وی با بیان اینکه رها کردن واحدهای مسکن مهر با پیشرفت های بالای 80 درصد به هر بهانه ای غیر منطقی است، افزود: دولت برخورد با خانه های خالی را باید از واحدهای مسکن مهر که تعداد دقیق آن ها نیز در دست است شروع کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: رسیدگی به وضعیت پروژه مسکن مهر به ویژه از حیث کاهش واحدهای خالی از سکنه و ساماندهی بازار مسکن مطالبه کمیسیون عمران مجلس بوده و به طور حتم در هفته های پیش رو از موارد مورد بحث در این کمیسیون خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet