هدر موبایل
1388/05/06 14:51:00
سرویس سیاسی
واکنش نمایندگان به تغییرات دولت نهم -6

نورا: تغییرات کابینه غیر ضروری بود

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: تغییرات انجام شده در کابینه غیر ضروری است.

"عباس‌علی نورا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که تغییرات اخیر در کابینه دولت نهم کاملاً غیر معمول و بی‌سابقه است گفت: با بررسی دوجنبه قانونی و عرفی این تغییرات هر دو جنبه زیر سوال است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تغییرات انجام شده در کابینه دولت نهم غیرضروری و غیر قابل پذیرش است دولت هیچ توضیحی برای افکار عمومی در مورد این مسائل نداده است.

نماینده زابل و زهک با بیان این که تغییرات در کابینه اثرات ناپایداری را در کشور ایجاد می‌کند افزود: دولت‌ها نمی‌توانند در هر مقطع زمانی هر تصمیمی را اجرایی کنند در شرایطی که افکار عمومی و رسانه‌ها عنوان می‌کنند که این تغییرات صرفاً به دلیل اعتراض برخی وزراء انجام گرفته و این که رییس دولت نتوانسته افکار آنها را تحمل کند و دست به این اقدامات زده است اگر پاسخ افکار عمومی داده نشود به فرایند دولت ضربه وارد می‌شود، واین موضوع مغایر با نظام عملی وایدئولوژیک کشورمان است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: به عنوان نماینده‌ایی که در دوره انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری از آقای احمدی‌نژاد حمایت کردم، اعلام می‌کنم که برای این دولت شایسته نیست که بدون این که به افکار عمومی پاسخگو باشد و در فاصله زمانی کوتاهی تا تشکیل دولت دهم برخی وزراء را برکنار کند باید هر چه سریعتر و شفاف به رسانه‌ها و افکار عمومی پاسخ دهد.

عباس‌علی نورا با اشاره به این مطلب که این وزراء با رای اعتماد نمایندگان مجلس وزیر شده‌اند گفت: رییس جمهور برای مجلس روشن کند که  چرا این افرادی که دارای رای اعتماد نمایندگان مردم بودند برکنار شده‌اند نباید رای اعتماد یک فرد مورد اعتماد مجلس را ساده  انگاشت و باید احتیاط کرد.

وی با بیان این که باید شرایط جامعه را در نظر گرفت گفت: نباید جامعه در التهاب نگه داشته شود ما به عنوان نمایندگانی که طرفدار دولت هستیم زیر سئوال هستیم و پاسخی هم نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet