حلول ماه ربیع الاول
1388/05/06 15:04:00
سرویس سیاسی
واکنش نمایندگان به تغییرات دولت نهم -8

حسینی: اینگونه رفتارها به همدلی مسئولان و مردم لطمه می‌زند

**نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: تغییرات کابینه در روزهای پایانی دولت نهم به وحدت و همدلی میان مسئولین نظام و مردم لطمه خواهد زد.

"سیدعلی حسینی" عضو کمیسیون فرهنگی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تغییر کابینه روزهای پایانی گفت: اخباری که در روزهای اخیر در مورد هیات وزیران شنیده می‌شود مسلما برای رهبر معظم انقلاب، مردم و دلسوزان نظام نگران کننده است.

وی افزود: انتظاری که مردم از دولت نهم دارند این است که چند روز باقیمانده را با صبر، حوصله و سعه صدر به پایان برسانند اما متاسفانه شاهد اختلافات داخل هیات وزیران و شخص رئیس جمهور با وزرا استعفا و خروج برخی از آنها از هیات دولت هستیم.

حسینی خاطرنشان کرد: اینگونه رفتارها به وحدت و همدلی میان مسئولین نظام و مردم لطمه خواهد زد و مورد پسند عمومی نخواهد بود.

وی با اظهار تاسف از این وقایع اخیر گفت: از خداوند متعال می‌خواهیم که وحدت و همدلی را به جامعه برگرداند. مخصوصا اینکه مردم با حضور چشم گیر خود در پای صندوق‌های رای و رای قاطع که به احمدی نژاد دادند انتظار نداشتند اینگونه رفتارها در هیات وزیران شکل گیرد.

نماینده نیشابور افزود: انتخاب آقای مشایی و تعلل رئیس جمهور در اجرای دستور مقام معظم رهبری و هم کناره‌گیری مشایی بدون لغو حکم از سوی رئیس جمهور و هم اختلافاتی که میان وزرا با رئیس جمهور وجود دارد همه حاکی از یک بی‌تدبیری در دستگاه دولت و قوه مجریه است.

وی تصریح کرد: نمایندگان مردم بویژه دلسوزان نظام از رئیس جمهور انتظار بیش از این دارند که در این باره تدبیری بیندیشد و دولت را در روزهای پایانی مسئولیتش انسجام بخشد و سیاست وحدت بخشی را در هیات دولت داشتهب اشد تا انشاءالله برای کابینه دولت دهم وزرای خود را به مجلس معرفی کند.

وی در خصوص ویژگی‌های کابینه دولت دهم گفت: با توجه به اینکه دولت دهم تجربه 4 ساله دارد و به یک توانمندی رسیده که شروع کار این دولت همانند شروع دوره 4 ساله اول نیست لذا با همه استعدادها و ظرفیت‌های نیروی انسانی آشنا شده است.

حسینی اظهار داشت: انتظاری که مردم و نمایندگان مجلس از رئیس جمهور دارند این است که اصل شایسته سالاری در هیات وزیران اجرا کند.

وی گفت: اگر هیات وزیران و کابینه شایسته سالاری باشد مسلما برای بدنه مدیریت میانی و پایه این شایسته‌ سالاری اجرا خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی شایسته سالاری را به دو بخش تعهد و تخصص تقسیم کرد و اظهار داشت: تعهد به آرمان‌ها و اصول انقلاب و راه ولایت و همه آنچه که نظام اسلامی پیگیر آن هست و تخصصی کاری در آن وزارتخانه مربوطه بسیار موثر است لذا نیروهای توانمند زیادی در نظام هستند که دارای این شرایط باشند.

وی افزود: از رئیس جمهور انتظار داریم که بدون گرایش‌های فردی، حزبی و باندی افرادی را انتخاب کند که هم در زمینه تعهدشان به انقلاب، اسلام، آرمان‌های امام و رهبری و هم در خصوص تخصص کاری وزرای خود را انتخاب نماید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet